Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ДОБИ ROLLS ROYCE DAWN БОЖИЌЕН ПОДАРОК ​​ОД ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ…

Ова беше тешка година на професионален план за португалската фудбалска суперѕвезда Кристијано Роналдо.

Тој го напушти Манчестер Јунајтед пред речиси два месеци и исто така не успеа да го исполни својот детски сон да го освои Светското првенство за својата земја. Светското првенство во 2022 година не беше нешто што вреди да се памети за Кристијано Роналдо, но празничниот ден Божиќ секако уште долго ќе му остане во сеќавање, бидејќи неговата партнерка Џеорџина Родригез за свечената пригода му подари нов автомобил ROLLS ROYCE DAWN.

Роналдо на социјалните мрежи сподели фотографија од својот нов луксузен автомобил ден по Божиќ со натпис: „Ти благодарам љубов моја“. Џорџина објави и видео на Инстаграм и го сподели магичниот момент кога фудбалската ѕвезда се изненади со нов автомобил.

Британскиот луксузен автомобил кабриолет со двобојна бела и сребрена надворешност и бел тапацир може да се види обвиткан во црвена лента и машна на хаубата. Роналдо веднаш влезе во автомобилот со сопругата и децата.Видеото завршува така што децата ги добиваат своите подароци, а тоа се велосипеди за помладите и симулатор за трки за постарите.

Не е првпат Џорџина да му подари автомобил на португалскиот напаѓач. Претходно оваа година, таа му подари Cadillac Escalade ESV за неговиот 37-ми роденден, а претходно на фудбалската ѕвезда и подари црн Mercedes-AMG G 63 Brabus за неговиот 35-ти роденден во 2020 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement