Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Кралот на луксузот се врати: Претставен е новата S-класа на Maybach

Mercedes-Maybach S-Klasse; Exterieur: designo rubelitrot/kalaharigold; Interieur: Leder Nappa macchiatobeige/bronzebraun pearl; Zierteile: designo Holz Walnuss braun offenporig aluminium lines Mercedes-Maybach S-Class; exterior: designo rubelit red/kalahari gold; interior: Leather Nappa macchiato beige / bronze brown pearl; trim parts: designo brown open-pore walnut wood with aluminium lines

Mercedes-Maybach S-Class е особено погоден за возење со возач. Меѓуоскиното растојание, кое е подолго за 18 см во споредба со долгата верзија на Mercedes-Benz S-Class, целосно го фаворизира задниот дел. Функцијата на масажата на потпирачот за раце на луксузните седишта е нова карактеристика. Задниот крај од прва класа е екстензивно надграден. Греењето на задната врата/рамо е уште една нова карактеристика за удобност.

Германскиот гигант синоќа ја претстави најексклузивната верзија на S-Class, а тамошните медиуми предвидуваат дека ќе се продава за 160.000 евра.

Светот со нетрпение ја очекуваше премиерата на Maybach, чиј ентериер се темели на целосно нов дизајн.

Задниот дел од кабината со инфо-забавен систем и пространи седишта (подобро кажано фотелји), обезбедува необична удобност, компензира активна бучава на патот, има додадени елементи на масажери, грејачи…

Две верзии на моторот

Новиот модел е подолг за 18 см од неговиот претходник и доаѓа во две верзии – 4,0-литарски V8 мотор (благ хибрид) со моќност од 503 КС, како и „кралски“ 6,0-литарски V12 twin-turbo со 620 КС.

Во наредниот период се очекува plug-in hibrid со 3,0-литарски ред шест, електричен мотор и 500 КС.

Толку многу може да се каже за новиот Maybach, но ќе дозволиме промотивниот материјал да ја предизвика неговата ексклузивност. Патем, приколката открива многу интересни новини…

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement