Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Компанијата BMW нуди месечна претплата за греење на седиштата и воланот…

Компанијата BMW ќе им понуди специјални опции за месечна претплата на своите клиенти, кои сакаат да уживаат во топли седишта и волан…

Од 2020 година, баварскиот бренд воведе месечна претплата за својот дигитален систем Connected Drive за тестирање на различни пазари користејќи различни опции во продавницата ConnectedDrive.

Покрај Велика Британија, Германија, Нов Зеланд и Јужна Африка, каде што веќе е достапна ваква претплата за греалки на седиштата и на воланот, Јужна Кореја е следниот пазар кој ја добива оваа опција, која е целосно опционална.

Загреаните седишта доаѓаат во четири опции, со месечен план кој чини околу осумнаесет долари, едногодишна претплата почнува од 176 долари и тригодишна претплата од 283 долари, или клиентите можат да се одлучат за трајно загревани седишта за 406 долари.Другите опции достапни со месечна или годишна претплата вклучуваат помош за долго светло, софтвер BMW Driving Assistance Plus, загреан волан и вештачки генератор на звук од моторот, а сите тие доаѓаат со различни цени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement