Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Колку цените еден лајк, преглед или коментар? (видео)

Ако го прашате јутуберот по име Street Speed ​​717 – цената што тој треба да ја плати е обвинение од 18 точки …

Пред неколку месеци, овој јутубер објави видео каде што неговиот нов модел Ram TRX со 702 коњски сили го прескокнува потокот и апсолутно го уништува, за да добие повеќе прегледи на неговиот канал, нови следбеници, лајкови и коментари. Богатите деца кои уништуваат скапи возила за да привлечат внимание станаа практично вообичаени и здодевни – сетете се на руските ултрабогати инфлуенсери кои уништија сосема ново Porsche Taycan, запалија Mercedes-AMG GT 63 SС и фрлија AMG G63 SUV од хеликоптер само поради таа цел?

Луд Русин фрли G класа од хеликоптер
Сепак, се чини дека американскиот јутјубер, чие вистинско име е Мајк Хисонг, успеа да изврши неколку злосторства на патот до славата со снимање на неговиот потфат. Каналот на Мајк има повеќе од 1,1 милион следбеници, а тој е познат по создавањето на такви видеа – во едно го прескокна својот Ford F-150 Raptor со моделот Hummer, но сега тој за првпат е забележан од властите заради неговото лудило.

Сè за прегледи и лајкови: Рускиот јутубер повторно уништува скапоцен автомобил
Според Мајк, поради неговото последно видео, Комисијата за риболов на Пенсилванија поднесе обвинение против него со 18 точки, вклучувајќи две точки за попречување на протокот на вода, шест точки за загадување, шест точки за неправилно отстранување на отпад и четири точки за движењето на моторното возило преку потокот.

Само во Русија: блогер го запали својот Mercedes-AMG GT 3
Јутубер се обиде да го оправда својот потфат говорејќи дека тоа го извршил на приватен имот и никако нè наштетува на природната средина. Исто така, тврди дека од неговото возило ништо не протекло во потокот, што потенцијално би можело да им наштети на рибите: „Плаќам стотици илјади долари данок буквално и не сакам бесплатни работи. Само сакам да ме остават на мира, но владата не може да оди против себе. Мислам дека тие навистина се обидуваат да најдат нешто што ќе ми наштети, но не можат да го сторат тоа, бидејќи сè беше снимено и 1,6 милиони луѓе го погледнаа видеото“.

Мајк во моментов се обидува да ја изедначи ситуацијата со своите адвокати и ветува дека ќе продолжи да создава слични содржини и во иднина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали сте изненадени? Белите заби се идеални за убавината. И повеќето се стремат да ја постигнат познатата „холивудска насмевка“. Сепак, дали е тоа добро...

Cotton Club

Славниот актер, продуцент и производител на пенливо вино, се испроба во улогата на моден дизајнер, благодарение на новата соработка со брендот Brioni… Холивудскиот миленик...

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Advertisement