Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Кога скутерот BMW станува уметност

Nmoto, компанија од Флорида, создаде дизајн кој го претвора скутерот BMW C400X во функционално уметничко дело.

Компанијата од Флорида го замени стандардното тело на скутерот и направи ретро верзија, па мотоциклот потсетува на прототипот R7 од средината на триесеттите години на минатиот век и навистина изгледа примамливо.

Не добивме премногу детали за овој ретро скутер, но она што го знаеме е дека тој има единица која има 35 КС, низок центар на гравитација и е одлична за градско возење, па првите модели можеме да ги очекуваме во пролетта 2021 година.

Додека обичниот C400X има остра и аголна каросерија, комплетот Golden Age има заоблен арт-деко дизајн со испакнати браници што ги покриваат и предните и задните тркала.

Тука се и големите кружни фарови, сопственото шофершајбно и седиштето од кадифено кожа.

Клиентите ќе можат да го нарачуваат овој модел во повеќебојни комбинации.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако можеби не се чувствувате преморено, астрологијата ќе ви открие од што треба да направите пауза веднаш и да одвоите време за одмор. ОвенПотребна...

Four Seasons

Како што се приближува зимската сезона, скијачите полека почнуваат да изразуваат желба да скијаат. За жал, повеќето страствени скијачи оваа зима можеби нема да...

Cotton Club

Сивата има многу контроверзна репутација. Од една страна, генерално е призната како универзална – секој знае дека е лесна за комбинирање и дека одговара...

Green Tea

Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот негативно влијае на наталитетот и работата на жените во Италија, која веќе е погодена од „демографската рецесија“, се...

Advertisement