Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Кога играта ќе стане реалност: Запознајте го Lamborghini Vision GT (ВИДЕО)

Нашиот стар познаник, Supercar Blondie, повторно му носи на светот една ексклузива. Овој пат, на тајна локација во Италија, тој го претставува неверојатниот Lamborghini Vision GT!

Станува збор за електричен модел, специјално дизајниран за популарната видео игра „Gran Turismo Sport“ (PS4), а пред нас е уникатна копија направена за промоција.

Автомобилот беше официјално претставен минатата година во Монако, и носи голем број новини во автомобилската индустрија.

„Ѕвер“ под хаубата

Под хаубата се наоѓа 6,5-литарски V12 мотор со благ хибриден систем, со вкупна моќност од 808 КС. Неговата максимална брзина е 350 км на час, а „стотката“ ја достигнува за помалку од 2,8 секунди.

Vision GT нема врати, но кабината се повлекува и му овозможува на возачот да се смести во кокпитот, слично на борбените авиони.

Во следното видео, Блонди, придружуван од главниот дизајнер на италијанската компанија, Митја Боркер, претставува убавина на четири тркала и неговите доблести. Уживајте!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement