Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Како се создава најпознатиот спортски автомобил во светот?

Повеќе од 60 години, 911 е сон на автомобилските љубители ширум светот…

Порше 911 е дефинитивно еден од најпознатите спортски автомобили во светот. На сцена е во последните 60 години, а осмата генерација (со фабрички код 992) излегува од фабриката во предградието Штутгарт, Цуфенхаузен од 2018 година.

Порше 911 се произведува во три каросериски верзии – Купе, Кабриолет и Тарга, кои се нудат со девет варијанти на погон (Carrera, Carrera 4, Carrera S, Carrera 4S, Carrera GTS, Carrera 4 GTS, GT3, Turbo и Turbo S).

Од „најслабиот“ 911 Карера, со 3 литри и 385 коњски сили, до најмоќниот 911 Турбо С, кој е придвижуван од 3,8 твин-турбо мотор со 650 коњски сили, вака е направен легендарниот Порше 911:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement