Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Како изгледа да се вози Koenigsegg Reger? (ВИДЕО)

На саемот за автомобили во Женева, Koenigsegg го претстави хибридниот супер автомобил „Plug-In“ Reger со повеќе од 1.500 коњи, што ги воодушеви апсолутно сите.

Секако, според луѓето од компанијата, Koenigsegg Reger „надминува 1.500 коњски сили“, а максималниот вртежен момент е „повеќе од 2.000 Nm“ и во него се користат 5,0-литарски V8 бензинец и три електромотори.

Електромоторите се напојуваат од батерии со капацитет од 9,27 kWh, и покрај нивната дополнителна тежина од 115 kg, тежината на автомобилот без работни флуиди е 1.420 kg, а со полн резервоар гориво и други работни течности достигнува 1.628 kg.

Погледнете како изгледаше да се вози на приложеното видео.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement