Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Италијанската автомобилска марка воведува најдолга гаранција во автомобилската индустрија…

Дали ова ЌЕ отфрли уште еден стереотип, оној за несигурноста на италијанските автомобили?

Тешко, бидејќи тоа е Maserati, бренд чии производи малкумина можат да си ги дозволат, но сепак е важно што е направен првиот чекор. Впрочем, ваквата одлука јасно укажува на подготвеноста на италијанскиот производител за длабоки промени.
Не многу брендови се подготвени да понудат десетгодишна гаранција.

Токму така, Maserati одлучи да понуди дополнување на стандардната гаранција од четири или пет години нудејќи услуга на продолжена гаранција, со што ќе застане покрај брендовите со најдолга гаранција предводени од оние од Кореја и Јапонија.

Тоа е програма за гаранција Extra10, која ги опфаќа погонските компоненти, вклучувајќи го моторот и менувачот. Исто така, во програмата е вклучена и услугата за подигање на автомобилот и негово враќање од сервис на домашна адреса.

Новата гарантна услуга ќе се нуди од 1 октомври на одбрани пазари. Не е познато дали ќе биде достапен на претстојните електрични модели, вклучувајќи го и електричниот GranTurismo наречен Folgore.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement