Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Злобна визија за совршениот модел на BMW

Поврзувајќи нè повеќе со роботот Гундам со тркала отколку со моторот, концептот BMW S1000RR Phantom од Мехмет Дорук Едрем е сцена што навистина остава силен впечаток…

Се разбира, засега тоа е само рендер, но ако имаше доволно желба и пари, тој многу брзо можеше да ги освои градските улици. Заканувачката креација на славниот дизајнер го користи супермоторот BMW S1000RR како основа, сериозно спуштајќи ги рачките и додавајќи маска што не потсетува на мачка подготвена да скокне.

Седиштето на овој концепт се чини дека е додадено во форма на последна мисла, но кому му е гајле? Фантомот дефинитивно се чини дека е направен за праволиниско возење со молскавична брзина. Тоа е мотор кој дефинитивно може да биде дел од универзумот на некои футуристички филмски или видео игри, дизајнирани за протагонист кој сака да ризикува.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement