Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Запознајте го Tracker Classic: Електричен велосипед со ретро дух (Видео)

Неговата батерија обезбедува автономија до 80 километри…

Електрични велосипеди го преплавија светскиот пазар, а проценката дека повеќе од 130 милиони примероци ќе бидат продадени до 2023 година е одамна надмината.

Денес, пишуваме за новиот и иновативен модел на компанијата Vintage Electric и нивното чудо на две тркла – Tracker Classic.

Инспириран од мотоциклите на 20-тите години од претходниот век, како на пример Indian Daytona Racer, кое нуди ретро геометрија и изненадувачки моќна единица (750W).

Поседува „тркачки“ мод/систем
Велосипедот има неодолива линија, LED светла, „regenerative“ систем за сопирање и (опционален) „тркачки“ мод за максимална брзина од 58 км на час.

Батеријата (720Wh) обезбедува автономија до 80 километри, и го достигнува целиот капацитет по три часа полнење, пренесува Robb Report.

На следното видео, ќе се запознаете со Tracker Classic (цена 5.245 американски долари):

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

При составувањето списоци со најубавите плажи во Европа, во нив најчесто ќе бидат португалскиот Карвоеиро, розовата плажа Елафониси во Грција или Нотр Дам во...

Fool Moon

Некои луѓе можат лесно да разговараат со вас како да ве познаваат цел живот, а вие сте се запознале пред десет минути. Меѓутоа, овие...

Green Tea

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај балансираната исхрана, исто така овие пијалоци можат да ви помогнат… Ако се обидувате да изгубите тежина,...

Fine Living

Во свет каде многу работи стануваат виртуелни и постојат во една сосема поинаква реалност, можностите се навистина неограничени… Во текот на изминатата година, целиот...

Advertisement