Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Дрејк се понови со уникатен модел на Rolls Royce

Кога станува збор за познати личности, а особено најбогатите, најпопуларните и највлијателните, тие едноставно сакаат да поседуваат се најдобро што парите можат да купат…

Токму од таа причина, тие не купуваат „фабрички“ автомобили, туку ги избираат своите прилагодени верзии, имаат целосни гардеробере и уникатни продавници за чевли, а брендовите на часовници практично се натпреваруваат едни со други за да им понудат уникатни модели што никој друг не ги поседува или нема никогаш да ги поседува .

Дрејк е само една од тие луѓе, што уште еднаш ни го докажа со својата најнова набавка. Познатиот рапер се здружи со брендот Chrome Hearts од Лос Анџелес за да го тјунира својот Rolls Royce Cullinan со ватиран седишта од познат дизајн, додека на неговите тркала е врежан печатениот F–k You.

Неговата љубов кон уникатните парчиња со потписот Chrome Hearts започна одамна. Всушност, тој ја прилагоди својата нараквица Rolex CH и го носеше уникатниот кошаркарски дрес на славната бренд во неговото видео „Laugh Now Cry Later “. Соработката Chrome Hearts-Drake Cullinan го означува првиот потфат од ваков вид и за него и за брендот и е гласник на ко-креираната капсула колекција за неговиот следен албум Certified Lover Boy.

На Калинан, брендирањето на Chrome Hearts може да се види и на декорацијата на аспираторот, заедно со бројни други детали создадени од чисто сребро. Црната ватирана кожа е украсена со мотив флеор де-лис и ознаки CH Plus и ја краси целата внатрешност, додека визирите се украсени со името на Дрејк. Темниот и донекаде заканувачки изглед на автомобилот беше пренесен во неговата надворешност, што беше направено со апстрактна декорација на бледо металик боја.

Предизвикот за одговор на желбите на Дрејк беше наметнат од потребните технички и безбедносни мерки од брендот Rolls Royce, кои ќе ги гарантираат високите стандарди и вредност на овој автомобил, дури и по неговата персонализација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement