Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Дали мислите дека Bugatti е само за богатите? Па, овој има две тркала и чини околу 1000 долари…

Францускиот производител на хиперавтомобили всушност го најави електричниот тротинет уште во февруари и ова е најниската цена што сме ја виделе за него.Возилата Bugatti се исклучиво за милионери, нели? Па, очигледно не сите. Bugatti почна да произведува електрични тротинети кои може да се купат за помалку од 1000 долари.

Тротинетот на Bugatti се продава на Costco.com за само 919,99 долари, а тоа вклучува и испорака.

И доколку немате членство на Costco, сепак можете да го добиете Bugatti електричениот тротинет за добра цена. Имено, Bugatti има неколку бои во понуда, меѓу кои Agile Blue и Silver на својата веб-страница Bugattiscootersna.com, но таму цената е 1.200 долари.

По секоја цена, спецификациите на овој електричен тротинет, кој е создаден со американската компанија Bytech International, се чини дека се доста импресивни, како што треба да биде поради табличката на Bugatti. Рамката е изработена од легура на магнезиум и има максимална тежина од 109 кг. Дополнително, тој е опремен со батерија од 900 W која поддржува три различни режими и максимална брзина од 29,7 km/h.

Кога е целосно наполнет, тротинетот може да помине околу 32-40 километри, и иако не сме експерти за електрични тротинети, оваа комбинација на спецификации изгледа прилично солидна. Чини неколку стотини долари од електричен тротинет со слични спецификации, но со овој тротинет со право можете да тврдите дека поседувате возило Bugatti.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement