Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Дали знаете кој автомобил има фабрички вградена правосмукалка?

Миниванот кој се продава во САД – Honda Odyssey, како и повисоката опрема на Touring и Elite, имаат фабрички инсталирана правосмукалка, која се наоѓа на страната на багажникот.

Вакуумското црево е извлечено 2,5 метри и наводно може да стигне до сите делови на кабината на возилото.

Правосмукалката може да работи до осум минути без да го стартува моторот, а доаѓа со два додатоци и има заменлив филтер и вреќи. Може да работи дури и без внатрешна вреќа, така што собраната содржина се исфрла од возилото.

Ако мислевте дека само Шкода може да се пофали со паметни решенија во своите возила (Simply Clever), ова е уште еден доказ дека Чесите не се единствените.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...