Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Дали би потрошиле речиси 8 илјади долари на овие тркала?

Овој авангарден (или можеби кич) 22-инчен со шмек на змеј веројатно ќе му се допадне на Калеси од глобално популарната серија Game of Thrones.Такво нешто дефинитивно би било достојно за „мајката на змејовите“. Но, освен поп-културата и сериите базирани на литературни шаблони, ова чудо навистина постои и се нуди за 7.800 долари.

Не само што се нуди како таков, туку и можно е се да се прилагоди на барањата на купувачот за можни промени. Сето ова во своите објави на Фејсбук го тврди Ричард Лв, извршен директор на главниот виновник за овие сцени – групата Dicastal Wheel. Како што можете да видите, овие тркала не се единствената поекстравагантна понуда од оваа компанија. Што да се каже за целокупниот дизајн и целокупниот впечаток? Така да, освен што апсолутно се е прашање на личен вкус, ова дефинитивно изгледа… чудно.

Така е, тоа секако би бил точниот збор дали ова е кич за нашите поими или е празник за нашите очи.Да се ​​разбереме, знаеме дека има уште поекстравагантни бандажи, а исто така и цели автомобили. Настрана од таквите буквално змејови на тркала (кои идеи не треба да ве чудат ако се земе предвид кинеската традиција на гледање змејови), ајде да земеме пример за ова од нашата денешна тема и да замислиме на кој автомобил такви тркала би го нашле најдоброто засолниште? Дали имате некои идеи?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari го започна развојот на моделот Purosangue во 2017 година и официјално ја потврди веста за производството на својот прв SUV една година подоцна....

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Advertisement