Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

„Возен од Пол Вокер“: Еден од најпосакуваните Nissan Skyline R34 GT-R понуден на продажба…

Еден од најпосакуваните Skyline R34 GTR во САД се нуди на продажба, а судејќи според неговата историја, очекуваме да постигне цена на ниво на нови суперавтомобили.

Овој Skyline GT-R е атрактивна варијанта на V-Spec II од 2001 година и е еден од само 16 модели R34 што MotoRex официјално ги увезе во САД во раните 2000-ти. Како само тоа да не беше доволно за да се постигне висока цифра на аукцијата, постои и фактот дека ја водел покојниот Пол Вокер.

Hive Auto Group го продава автомобилот и забележува дека има ист надворешен финиш Bayside Blue го возел Вокер во франшизата „Брзи и бесни“. Тој е целосно легален за патишта и е регистриран во Калифорнија и има добиено голем број скапи и посакувани модификации.

Почнувајќи од суспензијата, познатиот јапонски спортски автомобил сега е на електронски прилагодливи Tein gewindas. Опремен е и со сопирачки Tein TE37 Saga кои совршено се вклопуваат во дизајнот на автомобилот.Има и издувен систем од нерѓосувачки челик и препознатливата златна боја BF Goodrich. Списокот потврдува дека ова е # 672 од моделите V-Spec II од 1855 година произведени од Nissan.

Под хаубата е 2,6-литарски твин-турбо во линија „шест“ фабрички способен за 280 КС (206 kW) и 392 Nm вртежен момент. Сепак, треба да се има предвид дека автомобилот е произведен во времето на „Џентлменскиот договор“ кога сите национални производители ги ограничија своите модели со високи перформанси на 280 КС. Во реалноста, веројатно има многу повеќе коњи од тоа.

На списокот стои дека R34 GT-R неодамна доби нови гуми и дека доаѓа во комплет со целата оригинална документација. Има нешто повеќе од 33.700 километри на часовникот и очигледно е добро одржуван. Што се однесува до цената, иако не ја знаеме точната бројка, веруваме дека ќе биде „повеќе отколку што можете да си дозволите“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement