Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Вистинска копнена јахта – Volkner Performance S 2021


Патувањето со камп приколки или рекреативни возила порано не беше луксузно, но денес ситуацијата е секако поинаква…

Барем тоа е факт, ако го прашате Фолкнер, германската марка за копнени јахти, која штотуку го претстави својот најнов модел – моторната куќа „Волкнер перформанс С 2021“, вредна 7,7 милиони долари, што лесно може да разбуди чувство на срам во сите други возила од ваков вид тежок 18 тони, ова возило е луксузен пентхаус на тркала, во кој може да се сместат и вашите суперавтомобили, како што е Bugatti Chiron или било кој друг во неговиот специјален оддел. Моделот Performance S беше лансиран во 2019 година, но верзијата наменета за овој е опремена со фантастични, неверојатно скапи детали.

Земјината јахта може да се создаде на шасијата на моделот Волво со 460 коњски сили или Мерцедес-Бенц со 430, што само чинеше 1,8 милиони долари. Во согласност со преференциите на клиентот, моделот може дополнително да се прилагоди врз основа на буџетот и саканиот ентериер.

Кога станува збор за перформансите и ентериерот, овој модел сигурно го подигнува нивото на луксуз, но тоа го прави и со тоа што го нуди Bugatti Chiron во својата патентирана гаража Volkner. Овој автомобил додава околу три милиони долари на конечната цена, претворајќи го во најскапиот дом на тркала, во целиот свет.

Кога суперавтомобилот е надвор од гаражата, хидрауличната платформа може да се користи како отворен трем или простор за јадење, истовремено нудејќи доволно простор за два електронски велосипеди, со дополнителен простор за повеќе тркала на две тркала.

Се чини дека луксузната дневна соба на вилата на тркала припаѓа на хотел со пет starвездички. Раскошно украсената ложа, исто така, игра улога на трпезарија од предната страна, каде што се истакнува внатрешната завршница на BrilliantDark, во комбинација со стаклена врата и опционален аудио систем од 354.000 долари.

Внатре во овој мамут можеме да видиме совршено опремена кујна, сува бања и спална соба, додека содржи и туш со покрив со sвезда. Луксузниот дом со мотори доаѓа со повеќезонско греење, компјутерски работен простор и многу простор за складирање во спалната и трпезаријата.

Секој елемент од овој моторен дом зрачи со елеганција!

A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021
A true land yacht - Volkner Performance S 2021

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement