Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Вила со најмодерни удобности

Лудоста поврзана со NFT конечно успеа да се инфилтрира во светот на недвижнините…

Новиот список во Бел Ер, кој се појави на пазарот со цена од 87,7 милиони долари, исто така содржи галерија NFT и светлосна претстава, па затоа е совршена за растечки колекционер на дигитални уметности. Самата вила е огромна, со димензии над 2.100 квадратни метри и содржи седум спални соби и е создадена како дело на пластичен хирург и претприемач, д-р Алекс Кадави, кој бил инспириран од златниот пресек на италијанскиот математичар Фибоначи, кога создавал градби. Соодветно на тоа, својствата на овој дом се навистина внимателно осмислени и тој нуди поглед на планините Сан Габриел и островите Канал, поради што е именуван како Палацо ди Виста.

Слободно можеме да кажеме дека ова е идеално место за организирање забави, бидејќи во самиот центар на главната дневна соба има диџеј-платформа, која е паметно скриена кога не се користи. Кога ви е потребна, со еден допир на копче, таа се издигнува и доминира со своето присуство. Покрај тоа, има димни машини, додека надворешниот базен е опремен со млазници кои испумпуваат вода во согласност со музиката што ја свири диџејот.

Базенот е, верувале или не, локацијата на една од многуте удобности ориентирани кон NFT на овој дом. Пред него има ротирачки 3Д ласерски проектор кој може да емитува светлина во форма на ромб со површина од 165 квадратни метри. За него се вели дека бил инспириран од една од најпознатите атракции во Калифорнија, Дизниленд и неговите колоритни светли бои.

Во внатрешноста на вилата има уметничка галерија NFT, која е прекрасен простор каде можете да се опуштите и да уживате во дигиталните медиуми. Палацо ди Виста е опремен со колекција вредна седум милиони долари.

Самата вила е многу повеќе од обична градба за NFT, па затоа доаѓа со прекрасни удобности како стаклен лифт, галерија за автомобили, домашно кино и просторија за дегустација на вино и шампањ. Исто така, има мало езеро, кое е одвоено од базенот, додека семејството и пријателите кои доаѓаат да ве посетат можат да престојуваат во самостојна куќа за гости, која има своја кујна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement