Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Бизарност на сосема ново ниво: Европската унија забранува Ролс Ројс

Ако случајно имате автомобил Ролс Ројс и живеете во рамките на Европската унија, имаме лоши вести за вас…

Прекрасната, осветлена декорација на аспираторот „Spirit of Ecstasy“ е ставена на списокот на недозволени додатоци и е забранета од Европската унија, според нивниот последен пакет правила. Верзијата на славниот украс што сјае во темница беше лансирана пред неколку години, и се смета за трендовски додаток што го обожаваат клиентите на славната марка. Блескавата транспарентна фигура со ефект на ледено стакло се осветлува кога го активирате клучот од вашиот автомобил и кога тој не е во движење. Сепак, Европската комисија и нивниот став по прашањето на „загадувањето на светлината“ одлучија да го стават на списокот на нелегални додатоци.

„Во февруари 2019 година испративме писмо до нашите дилери, во кое им објаснивме дека ја отстрануваме опцијата за неосветлено украсување Spirit of Ecstasy. Веќе нема да биде на продажба и не е достапен во списокот со опции. Сега, мора да им кажеме дека мораат да го исклучат овој украс што сјае толку деликатно, заради новите регулативи “, изјави портпаролот на брендот Ролс Ројс.

Како што дознаваме, величествената марка ќе ги врати парите на сите клиенти кои ја купиле осветлената верзија и ќе ги замени со сребрена. Цената на забранетото украсување е околу 4.500 евра, но на веб-страницата можете да видите дека е достапна само на барање.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...