Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

„Бејби“ Wrangler примами воздишки: Идеален за град и теренски авантури

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата на дизајнерот Крег Кембер.

Значи, не станува збор за варијанта на кросовер, туку за четири тркала чии димензии би одговарале на градските гужви, а истовремено и способни да се справат со недостапни терени.

Искусен дизајнер, кој работел во Тојота, но, и за леталата во филмската франшиза „Војна на Ѕвездите“.

„Електрична револуција“
Можеме да претпоставиме дека „бејби“ Wrangler е дизајнирано со класичен мотор, и би било одлично доколку Jeep лансира сличен модел на електрична енергија во иднина.

Се шпекулира дека американскиот гигант планира да ја прошири својата понуда и да започне „електрична револуција“, пренесува Autoevolution.

Дотогаш, уживаме во визијата на Кембер за Wrangler со кој одењето на шопинг би било вистинска авантура.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

За да подготвите лажна карамела, користете меки урми и тахини, или паста од мелен семе од сусам. Иако рецептот е многу едноставен, треба да...

Fine Living

Секој од нас може да посака прекрасен и совршен одмор од соништата, во рамките на волшебните и бајковити Алпи, задолжени за создавање идеална позадина...

Route 66

Rimac Automobili на својата Фејсбук страница објави дека наскоро ќе започне сериското производство на нов електричен хиперавтомобил – моделот C_Two. Предсериската фазата започна со...

Fool Moon

Има само 22 години и за неколку минути го освои целиот свет. Инаугурацијата на Џо Бајден, како 46-ти претседател на САД, останува свежа тема....

Advertisement