Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Астон Мартин играчка инспирирана од Џејмс Бонд

Ако имате можност да возите егзотичен спортски автомобил како Астон Мартин ДБ11 Воланте од 2022 година, шансите се вашите деца да имаат свои прилично светкави играчки.
Минатата година, Астон Мартин објави два автомобили играчки наречени DB5 Junior и DB5 Vantage Junior, ограничени на само 1.059 примероци и започнуваат со неверојатни 46.000 долари. Сега, британскиот производител на автомобили повторно ќе работи со компанијата „Мали автомобили“ за да создаде верзија со ограничено издание. Се вика Aston Martin DB5 Junior No Time To Die Edition, именуван по филмот на Џејмс Бонд што ќе се појави во кината следниот месец.

Како и стандардниот DB5 Junior, овој специјален модел е верзија од две третини на вистинскиот DB5, придвижуван од целосно електричен погон. Junior No Time To Die Edition е насликан во Сребрена бреза како омаж на DB5 на Бонд и има многу други гаџети инспирирани од измислениот супер шпион.

Инспирирана од Q е скриената табла со прекинувачи на совозачката врата, која функционира со симулирани пиштоли за собирање што излегуваат од фаровите. Пиштолите очигледно не се функционални, но вклучуваат експлозии и трепкања со цевки. Други гаџети инспирирани од филмот вклучуваат дигитална регистарска табличка и димна завеса што испушта чад од задните издувни цевки. Астон вели дека автомобилот има резервоар за напојување, кој може да создаде чад, безбеден за децата, пред да ви треба полнење.

За разлика од DB5 на Бонд во серијата, Junior е дизајниран како кабриолет, така што децата можат да седат и да возат со колата рамо до рамо со своите родители. Внатрешноста има управувач со брзо ослободување за брз влез и излез, а има дури и некои компоненти од автомобилска класа, како што се диск сопирачките на Брембо и амортизерите Билштајн.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement