Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

The Future Belongs to You – Ralph Lauren посвети видео на жените на светот

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”.

По повод Денот на жената, кој се слави на 8 март, Ралф Лорен направи видео со многу посебни учесници.

Протагонисти на видеото беа дел од вработените во куќата, кои ја довршија фразата „Иднината припаѓа …“ со цел да го прослават тој ден и да испратат своја порака за родова еднаквост. Вработените во различни сектори на компанијата ги искажаа своите ставови за еднаквоста и еднаквите права, испраќајќи важна порака.

„Ништо нема да се промени ако продолжиме да работиме како и секогаш. Имам тригодишна ќерка и сакам да и помогнам да ја изгради иднината што и припаѓа “… ова се само дел од пораките.

Вработените во модната куќа Ралф Лорен сакаа да ја охрабрат секоја жена да верува во нејзините соништа, но и да ги знае нејзините права.

„Потребен ни е еднаков свет, бидејќи иднината зависи од тоа.“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

Нозете во потпетици изгледаат убаво, долго и неверојатно, но да бидеме искрени, малку жени можат да ги носат со задоволство цело време. Сепак, со...

Advertisement