Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Сѐ за Пари! Миа Калифа ги Продава Очилата со Кои „Глумеше“ во Филмовите за Возрасни…Прочитајте Колку Чинат и Како Изгледаат…Што, Впрочем, се Случи?!

Пред една недела, масовна експлозија го потресе градот во Либан и уби повеќе од 200 луѓе, а илјадници беа повредени.

Како одговор на несреќата, 27-годишната Миа, за подршка за несреќата во Бејрут, одлучи да ја искористи својата краткотрајна кариера во индустријата за забава за возрасни. Таа на аукција ги ставила наочарите што ги носеше на своите снимања.

Таа изјави дека целиот приход од оваа аукција ќе го донира на Црвениот крст во Либан.

Овие очила веќе ја надминаа горната цена од 100.000 американски долари, а остануваат дури четири дена потенцијалните купувачи да ја понудат својата цена. Миа додаде дека ќе биде фотографирана како ги носи пред да ги испрати на новиот сопственик, заедно со фотографија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...