Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

FBI открива: кој хороскопски знак е најпсихотичен?

Постојат многу карактеристики за индивидуалните знаци кои се веќе вкоренети како општо прифатени факти. „Девиците се прецизни и никогаш нема да простат, Овните се многу одлучни, Рибите се склони кон пороци…“ итн.

Но, овој пат, зборуваме за реална статистика! Имено, FBI ги подели датумите на раѓање на сериските убијци и луѓето кои покажуваат психопатски склоности. И, како што можете да замислите, овие податоци откриваат кој хороскопски знак е повеќе склон кон одредени злосторства.

 1. Близнаци
  Многумина зборуваат лошо за луѓето во знакот на Близнаци, но излегува дека овој знак е најмалку опасен! Тие не само што не сфаќаат никого сериозно за да ги убијат или повредат, туку Близнаците сакаат најмалку крв на нивните раце. Наместо да ги убиваат, тие најмногу сакаат да ги изнервираат луѓето со досада до смрт, зборувајќи, зборувајќи…..
 1. Водолија
  Водолијата е втор најневин хороскопски знак! Тие многу се грижат за правдата и имаат силно его што не е лесно да се уништи. Нема да ги фатите во недела затоа што се доволно паметни да не остават докази зад себе.
 1. Лав
  Нека не ве лаже нивниот силен крик, сепак тие се само мачиња! Лавот секогаш останува надвор од неволја. Ако навистина мора да убие некого, тоа е најмногу за да привлече внимание.
 1. Вага
  Знаеме дека Вагите се фер, љубезни и трпеливи, но тие сепак се одговорни за повеќе убиства отколку Лавот и Водолијата заедно, што е чудно. Па, дури и трпеливоста има свои граници. Многу е веројатно дека Вагите ќе прибегнат кон насилство кога другите сакаат да ги искористат нивните добри намери.
 1. Девица
  Овој знак потпаѓа под многу уредни убијци. Но, треба да се нагласи дека Девиците сепак се склони на кражби и измами отколку на убиства.
 1. Риба
  Досега мислевте дека Рибите се драги и слатки? Не сте во право. Џон Вејн Гејси (ака убиецот на кловн), Ричард Рамирез и Ајлин Вуорнос (и покрај нејзината тажна приказна) се едни од најпознатите сериски убијци на Риби. Рибите се карактеризираат со невообичаени убиства поради нивната склоност кон зависност.
 1. Јарец
  Серискиот убиец кој убива најмногу луѓе, се роди во овој знак! Иако се познати по почитување на законот и правилата, се чини дека Јарците не треба да се лутат. Луѓето родени во овој знак не убиваат често, но кога тоа ќе се случи, секој страда по нивниот пат!
 1. Овен
  Познато е дека луѓето во овој знак можат да полудат. Нивниот гнев е голем, но не трае долго. Затоа Овенот е на 5-то место на оваа листа. Ако го налутите Овен, останете настрана некое време. Само кога ќе заборават зошто се налутиле, можете да им пристапите.
 1. Бик
  Бесот на бикот е многу интензивен! Но, тие сè повеќе се склони кон измама и кражба отколку убиство. Тие сè уште сакаат луксуз, па затоа не можат да си одолеат!
 1. Стрелец
  Стрелецот е на третото место на нашата листа! Не ги интересираат индивидуални, помали кривични дела. Дали знаевте дека Тед Банди, Пабло Ескобар и Сталин се родени во знакот на Стрелец? И тие се познати по масовните злосторства и по тие ужасни дела, себеси се нарекуваат „лидери“.
 1. Скорпија
  Официјален психопат! Дали некој можеби е изненаден? Бидејќи повеќето сериски убијци се родени во ноември, повеќето од нив се Стрелци, а останатите се Скорпии. За нив се знае дека се садистички убијци.
 1. Рак
  Првиот на нашата листа е неверојатниот Рак !!! Обично убиваат од љубомора. Нивните промени во расположението се главната причина за сите проблеми!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...