Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Coachella ќе се одржи во 2022 година – по пауза од две години

Добри вести за љубителите на музичките фестивали и концерти на отворено: ќе се одржи легендарниот фестивал Coachella! Навистина, само во 2022 година.

Две години по ред мораше да биде откажуван поради корона вирус пандемијата, но сега организаторите се оптимисти – па дури и веќе испланирале одредени датуми. Во објавата на официјалниот Инстаграм профил на фестивалот се вели дека тој ќе се одржи од 15 до 17 април и од 22 до 24 април 2022 година. Предвремената продажба на билетите за настанот ќе започне овој петок, 4 јуни.

Coachella е музички фестивал, домаќин на продуцентската куќа Goldenvoice од Калифорнија. Првпат се одржа во 1999 година. На фестивалот исто така се одржуваат и ликовни изложби. Со текот на годините, многу познати музички sвезди настапувале на овој евент како Bjork, Radiohead, Lady Gaga и Beyonce. Сè уште не е познато кои sвезди ќе настапат на фестивалот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement