Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

6 причини зошто силната жена не може да најде партнер: Еве што всушност ја спречува вашата среќа во љубовта!

Зошто силната жена не може да најде партнер – 6 работи кои ја загрозуваат среќата во љубовта!

Зошто успешните и сјајни жени често имаат проблем да најдат партнер? Кариера, убавина, шарм, смисла за хумор – жена која има се, но не може да го оствари својот сон во љубовта. Многумина истакнуваат дека мажите често се плашат да и пријдат на оваа жена поради страв од отфрлање или едноставно се плашат од нејзината супериорност. Љубовните стручњаци посочуваат 7 работи поради кои една голема и силна жена сè уште не ја наоѓа вистинската љубов:

Впечатлива независност

Таквите жени се независни, па оставаат впечаток дека не им треба ништо и никој. Ова е илузија, бидејќи многу жени сакаат љубов и не знаат како да го најдат патот до неа. Некои жени одлучуваат дека нивниот среќен живот е во одлуката да останат сами и тие го избрале својот пат. Од друга страна, не секоја силна жена треба да се доживее со таква одлука.

Недоверба кон мажите

Многу силни жени во минатото имале неповолни ситуации на љубовно поле, а таквите искуства и донеле дополнителна сила. Жените кои биле изневерени, напуштени и разочарани во љубовта, често немаат доверба и се плашат да започнат нова врска. Оставете го минатото зад себе, таму му е местото. Работете на вашите емоции и живејте во сегашниот момент. Не си ја лишувајте шансата да бидете среќни во љубовта.

Постојана потреба за конкуренција

Здравиот натпреварувачки дух треба да постои во одредени ситуации, но борбената конкуренција на емотивните партнери може да биде токсична во врската. Ако сте тип на личност која постојано сака да биде помоќна, успешна и подобра од вашиот партнер, размислете за промена на аголот на набљудување. Љубовта е взаемна поддршка и охрабрување за раст, а не сурова трка до победа.

Комфорна зона

Некои жени кои сакаат љубов едноставно долго време уживаат во својата слобода, што им отежнува да го споделат својот личен простор со друга личност. Со заедничкиот живот често се менуваат одредени навики, желби и прилагодувања. Тука е важно постепено да започнете живот во заедницата и полека да излезете од зоната на удобност. Доколку го имате вистинскиот партнер покрај себе, тој ќе ве разбере и ќе ви помогне во овој процес.

Страв од поврзување

Многу силни жени се перфекционисти кои негуваат ред, работа и дисциплина. Тие имаат совршен план за победа и успех. Иако некои од нив изгледаат ладни, тие често имаат срце полно со љубов. Меѓутоа, во трката за успех, емотивната страна често е потисната, па подоцна жените го доживуваат изразувањето на емоциите како своја слабост. Отворете го срцето, љубете, покажете го богатство на љубовта што ја имате во себе и тоа двојно ќе ви се врати.

Премногу високи стандарди

Кога создаваме идеална личност во нашата имагинација како потенцијален партнер и ги дизајнираме неговите е-особини, од изгледот и начинот на облекување, до множењето, ставовите и доблестите, тешко е да се откажеме од таков имиџ. Многумина пропуштаат можности затоа што не е идеалот за кој сонувале, а некои од овие можности можат да станат ваша среќа, но прво мора да им дадете шанса да ги исполнат. Љубовта често игра по своите правила, бега од разумот, ги урива предрасудите и границите. Вие заслужувате вистинска љубов, а таа не мора да личи на вашиот имагинарен совршен партнер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement