Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

6 знаци на злобна душа: Се хранат со туѓа несреќа, живеат да лажат…

За жал, сите знаеме дека лошите луѓе, со злобна душа, постојат и овие се знаци дека имаат душа црна како ноќта

Луѓето со злобна душа се експерти за создавање конфузија, хаос и конфликт. Тие:

лажираат факти,
прават измами;
лажат;
избегнуваат одговорност;
негираат реалност;
измислуваат приказни и ја искривуваат реалноста.

Таквите луѓе се во можност да ве измамат со ласкави зборови. Тие никогаш не работат на нивно подобрување, раст и развој. Нивниот живот е илузија, тие се хранат со нечија несреќа.

Злите луѓе имаат контрола над другите, а нивниот авторитет е нивно сопствено его.
Не обрнуваат внимание на моралните норми и вредности.

Луѓето со злобна душа бараат милост и тие самите не им ја даваат на другите.

Бараат топлина, прошка и блискост од оние кои страдаат поради нив, без сочувство за нивната болка.

Тие не знаат за покајание. Не се борат против своите гревови и гнев, уживаат во сето тоа и се маскираат во племенски народ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Advertisement