Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

51-годишната Наоми Кембел споделила фотографија од својата ќерка

Пред само еден месец, 51-годишната Наоми Кембел ги воодушеви обожавателите со веста дека станала мајка за прв пат во нејзиниот живот.

„Црниот пантер“ доби ќерка – сурогат мајка и помогна во тоа. Тогаш новата мајка на својот Инстаграм профил објави фотографија од нозете на новороденчето и додала: „Мал благослов ме одбра да бидам мајка. Чест ми е што ја поканувам оваа нежна душа во мојот живот. Немам зборови за да ја опишам доживотната врска што сега ја споделувам со тебе, мој ангел. Нема поголема љубов“.

Сега топ моделот сподели нов кадар на нејзината ќерка. Таа објави фотографија на која повторно се гледаат нозете на малото девојче – овој пат во Gucci чевли со везови и бели чорапи. Моделот додаде неколку емотикони налепници со срца.

Лицето на новороденчето сè уште не сме го виделе – се чини дека Наоми го следи трендот поставен од Џиџи Хадид, која сè уште не ја покажа целосно својата ќерка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement