Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

5 работи што мудрите жени не му простуваат на својот партнер: Вие заслужувате само вистинска и максимална љубов

Мудра и емоционално силна жена сака вистинска љубов, без игри и манипулации!

Мудрите жени имаат силен карактер, но исто така се многу емотивни и посветени на љубовта. Сепак, колку и да сакаат, тие не толерираат некои работи и бараат љубовта, разбирањето и поддршката да бидат меѓусебни во врската.

Постојат 5 работи што мудрата жена не му простува на мажот во романтична врска:

  1. Слабост

Мудра и силна жена е онаа која знае да застане за себе и храбро да се соочи со сите убавини и предизвици што ги носи животот. Сепак, во љубовта, таа е романтична и нежна, сака прегратка и чувство на сигурност. Слаба личност која не е во состојба да се соочи себе си и својот живот, никогаш не може да биде ова мирно и романтично прибежиште. Ментално силна жена има потреба од ментално силен маж кој ќе ги надмине животните бури заедно со неа, но и да биде таму кога сè што и треба е прегратка, без зборови, без прашања.

  1. Инфантилизам

Прекрасно е кога останувате среќно дете во срцето, но ако мажот често има незрели карактеристики на мисли, емоционални реакции и обрасци на однесување, тогаш тоа почнува да претставува товар на мудрата жена. Потребна a е личност која постојано се стреми кон духовен и интелектуален развој и која знае како да преземе одговорност за нејзините одлуки.

  1. Недостаток на поддршка

Во партнерствата, меѓусебната поддршка е исклучително важна. Љубовта е тука за да ни даде поддршка и да нè мотивира да го постигнеме она што го сакаме и да станеме најдобрата верзија на самите себе. Ако вашиот партнер е рамнодушен кон вашите одлуки, намери и предизвици или е склон да ве саботира, наместо да ве охрабрува, тогаш размислете дали има место покрај вас.

  1. Непочитување

Почитувањето е потребно во секоја врска – тоа е предуслов за вистинска љубов. Недостатокот на почит е знак на тревога што зборува – ова не е вистинската личност за вас. Не плашете се од осаменоста, но бидете свесни и заслужувате максимална љубов и почит.

  1. Недостаток на комуникација

Квалитетната комуникација е неопходна за квалитетна љубовна врска. Ако вашиот партнер не сака да ве слуша, или ги игнорира вашите чувства и „ги турка проблемите под тепих“, ова е знак дека вашата врска не оди во вистинската насока.

Запомнете, љубовта е цвет на кој му треба постојано негување и напојување, но бара заемно внимание.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement