Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

5 омилени парфеми на кралските дами: Каков парфем користеше Лејди Дијана и без кој Кејт и Меган не можат?

Со векови мирисите ги дефинираат нивните сопственици, а тоа е особено точно за членовите на британското кралско семејство. Режимот за убавина на дамите на Виндзор често се крие како строга тајна, но во модерното доба беше неизбежно да се дознае за многу елементи од нивниот приватен живот – вклучително и парфеми без кои не можат да живеат.

Класиката, произведена уште во 1912 година, е изборот на кралицата Елизабета, на која ѝ беше верна сите овие години, додека Меган се држи до помодерните избори, без кои таа не излегува од куќата (дури и да се случи, по некоја случајност) , таа се враќа да стави неколку капки од твојот омилен парфем).

На денот на нејзината венчавка, Кејт избра парфем, кој оттогаш стана нејзин заштитен знак. Принцезата Дијана беше позната по љубовта кон парфемите, а покрај нејзиниот омилен, често мирисаше на парфемот Diorissimo Chistian Dior, додека за денот на венчавката избра француски Houbigant Quelques Fleurs.

За разлика од овие дами, принцезата Беатрис, ќерка на војводата од Јорк, одлучи да направи мирис во позната француска парфимерија кој ќе го носи нејзиното име „Beatrice“ и да биде препознатлива по сопствениот парфем. Навистина уникатно, зарем не?

Кралица Елизабета , GUERLAIN L’HEURE BLEUE
Принцеза Дијана DAJANA, PENHALIGON’S BLUEBELL
Меган Маркл, JO MALONE WOOD SAGE & SEA SALT
Кејт Мидлтон , ILLUMINUM WHITE GARDENIA PETALS
Принцеза Беатрис, “BEATRICE”

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Според архитектурата, би рекле дека сте во Тунис или Мароко, а всушност сте во татковината на витезите од Малта, најголемиот симбол за одбрана на...

Cotton Club

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти. Рекламната кампања за...

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Advertisement