Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

5 НАЈКРИТИЧНИ ДАТУМИ ВО МАЈ: Астролозите предупредуваат, обрнете посебно внимание на овој ден…

Астролозите предупредуваат на 5 критични датуми во мај на кои треба да внимавате.

Астролозите посочуваат дека до 3 јуни, кога Меркур ќе се движи наназад, па дури и десет дена подоцна, додека Меркур е во сенка, на сцена ќе бидат кавгите, измамите, конфликтите и недоразбирањата. Освен ретроградниот Меркур, другите планети кои ќе поминат до средината на јуни можат да ни го отежнат секојдневието.

Астролозите издвојуваат критични датуми за време на владеењето на ретроградниот Меркур.

 1. Затемнување на Месечината на 16 мај
  Овој астролошки аспект ќе се одвива во знакот на Шкорпија, кој носи ризик од зголемена љубомора и завист. Ќе бидат погодени пријателствата, но и љубовните врски базирани на необјасниви страсти.

Доколку сте во таква емотивна врска со некого, не одговарајте на повици или пораки на 16 мај бидејќи конфликтот меѓу вас двајца може да ескалира.

 1. Спој на Марс и Нептун на 18 мај
  Само два дена подоцна, нè очекува уште еден непријатен аспект – спојот на воинствениот Марс и занишаниот Нептун, кои заедно носат алчност и заблуда. Оваа комбинација не става на висок ризик од измами од секаков вид, од финансиски до емоционални, па затоа треба да бидете особено внимателни на овој датум.
 2. Спој на Сонцето и Меркур на 21 мај
  Доколку до сега не сте научиле некои лекции, ова е денот кога ќе морате да ги совладате на потешкиот начин, предупредуваат астролозите. Секој што е несериозен и неодговорен на овој ден треба да избегнува какви било разговори за работа, бидејќи газдите ќе имаат „лопата“ на себе, а тоа, за жал, не е без причина.
 3. Меркур влегува во Бик на 23 мај
  Денот нема да биде толку опасен, но астролозите не препорачуваат да го изберете овој датум за да започнете нова работа и да потпишете какви било документи – од заеми, преку деловни договори, до брак. Може да се случи поради некоја причина документите да не се валидни, што ќе го дознаете подоцна и ќе мора да вложите дополнителни напори за да го решите проблемот.
 4. Марс во врска со Јупитер на 29 мај
  Средбата на воинствениот Марс и планетата на изобилството на Јупитер ќе се случи во огнениот знак Овен. Овој аспект може да биде многу ризичен во областите на комуникација.

Од една страна, повеќето членови на Зодијакот ќе бидат „без влакна на јазикот“, а од друга страна, многумина ќе сакаат да земат повеќе за себе отколку што заслужуваат. Конфликтите се сигурни, затоа бидете внимателни и во комуникацијата и во делувањето, особено во работната средина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement