Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

5 модели на фустани кои мора да ги имате оваа зима

Доколку добро го комбинирате со должината на капутот и соодветните обувки, омилениот летен фустан можете лесно да го носите и во студените денови. Секако, има и волнени модели во кои се чувствувате најтопло и најудобно, но со малку фантазија вашиот светли сатенски фустан или цветниот со надуени ракави може да станат совршени за ладно време. Ви претставуваме пет модели на фустани кои се во тренд оваа зима, а кои со задоволство ќе ги носите во текот на 2022 година.

Волнен фустан
Обожувана од Французинките, а промовирана и тоа како од брендот Jacquemus. Најубава е кога е целосно долга, со интересна одработка, но годинава особено е популарна миди должината. Носете го со рамни чевли и потпетици, а изберете јакна или капут во зависност од кројот. Предлагаме целосно тесен волнен фустан со предимензионирана јакна со пердуви.

Сатенски фустан
Иако е тенок, можете лесно да носите свилен или сатенски фустан во зима, од долго топло палто од вештачко крзно или
„teddy“ палто. Прекрасно се вклопува со превртени каубојки и велур чизми, одлична е во сите бои, особено во зелена, рѓа или златна.

Темeн фустан со принт
Фустаните со принт годинава привлекуваат посебно внимание. Колку е потемен, толку подобро доаѓа до израз принтот, а се носат точки, пруги, разни цртежи и секако цвеќиња. Облечете краток фустан во темно зелена или бордо со ситни цветови и спојте го со чизми до колена и ќе добиете секси и стилска комбинација за секој ден.

Необичен мал црн фустан
Сигурно имате мал црн фустан во плакарот, но дали имате необичен мал црн фустан? Ова парче облека никогаш нема да излезе од мода, но веќе некое време се инсистира да биде што е можно похрабро, интересно, екстравагантно – со отворен грб, набраздени ракави, асиметричен крој. Време е да набавите нов мал црн фустан.

Предимензионирана силуета
Кога не сакате тесни работи кои ја истакнуваат вашата фигура, само сакате да се чувствувате удобно во тоа што го носите, а во исто време да бидете во тренд, фустаните со предимензионирани ракави и необични кроеви се вистинскиот избор. Можат да бидат со различна должина и најдобро да одат со „chunky“ чизми.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement