Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

4 најсреќни и најстабилни хороскопски парови во 2022 година – еве кој ќе успее да ја зачува и умножи љубовта!

Љубовта е главна тема секоја година, за неа нема ограничувања, како време и место. Хороскопот открива дека 2022 година може да донесе средба со сродна душа и романса од соништата со многу знаци. Но, се зависи од вас, односно дали ќе бидете доволно храбри да направите чекор и да го отворите своето срце, и да ги надминете искушенијата што доаѓаат. Ова ќе биде година на тестирање, ризик, но и големи романтични изненадувања кои можат да го свртат текот на животот. Еве кои хороскопски парови 2022 година носи повеќе стабилност и искрена љубов:

РИБИ И СКОРПИЈА

2022 година ќе ja преплави вашата водена енергија, а тоа силно и цврсто ќе ве поврзе. Рибите и Скорпијата заедно ќе се спуштат во неописливи длабочини и ќе создадат нова приказна. Ќе избегнуваат обвинувања и промени, ќе бидат прифатени такви какви што се. Вашата врска ќе биде толку силна што дури и љубомората ќе исчезне од хоризонтот. Ова е година кога тие можат да изградат доверба која ќе трае долгорочно. Доколку се уште не сте во брак, интензивно ќе размислувате за брак и заеднички живот, што може уште повеќе да ве поврзе. Пријатната енергија со која ќе зрачите кога сте заедно јасно ќе ја испрати пораката – ова е ЉУБОВ!

ВОДОЛИЈА И ЈАРЕЦ

Во 2022 година, енергијата на воздухот и земјата ќе бидат совршено интегрирани во една целосна целина. Ова е година кога вашата врска може да стане поопуштена и постабилна во исто време. Најдобрата одлука е заеднички потег кој ќе ја оживее врската и ќе разбуди задоволство. Бидејќи ќе бидат толку тесно поврзани, можат и да соработуваат, бидејќи совршено ќе се надополнуваат. Конечно ќе почнете да ги разбирате чекорите и погледите кои можеби ве разделувале во минатото. Има мали знаци на внимание кои ќе ве направат уште поважни еден на друг.

БИК И СТРЕЛЕЦ

За вас годината ќе биде спонтана, полна со страст и љубов. И покрај фактот дека никој од вас не е навикнат да покажува премногу емоции, продлабочувањето ви носи уште поубави љубовни вибрации. Ќе знаете да се разберете и да ја смирите ситуацијата во конфликтот. Ќе се открие и вашата понежна страна, па ќе имате прекрасни моменти кои ќе се претворат во магични спомени. Ве очекуваат зголемени страсти во креветот, но и долги разговори во кои ќе уживате. Ова е година кога ги решавате сите несогласувања и гледате на заедничката иднина со насмевка.

РАК И БИК

Малку необична комбинација на вода и земја, која изгледа сосема спротивно, ќе се покаже како одлична во љубовта во текот на 2022 година. Ќе знаете да се забавувате заедно, да ја надминете чувствителноста на Ракот и да ја замолчите вечно незапирливата тврдоглавост на Бикот. Ќе ве поврзуваат заеднички хоби, повеќе време ќе поминувате дома. Ќе учите разни работи еден од друг, а заедно ќе бидете одличен тандем во кујната и домашните работи. Ќе имате сознание дека сте доволни еден на друг, па ќе се посветите на вашата врска во 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement