Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

4 знаци дека сте привлечна и харизматична личност: Тајната е во енергијата што ја испуштате

Внатрешната среќа и мир се тајните на привлечноста, а тука се и квалитетите што ги имаат харизматичните и привлечни луѓе.

Атрактивниот изглед и убавината играат значајна улога кога станува збор за еротска привлечност, но поважна од изгледот е самата енергија што ја негувате одвнатре и ја испуштате однадвор.

Кога вашето срце е слободно, вашата душа е задоволна и секој ден развивате љубов кон вашето внатрешно битие, тогаш ја емитувате таа енергија на љубов и задоволство и на тој начин станувате привлечни и развивате харизма.

Среќата и внатрешниот мир се тајните на привлечноста, а тука се и карактеристиките на харизматичните и привлечни луѓе.

1. Благодарност

Благодарноста е техника што може да ни донесе голема радост во животот, но треба постојано да ја учиме и развиваме. Кога сте благодарни за сите добри работи што ги имате во животот, како и за секој момент во кој секое вдишување и издишување е благослов, полесно е да ја отворите вратата кон среќата и да развиете позитивна енергија што ве прави привлечна.

2. Емпатија

Луѓето кои се грижат и имаат развиено емпатија се далеку попривлечни од луѓето кои се фокусирани само на себе и на сопственото его. Понекогаш е доволна и една насмевка за да се поправи нечиј ден. Прегратката е еден од најубавите начини на поддршка, без ниту еден збор, и покажувајќи дека се грижиме за другите, покажуваме дека сме важни за себе и дека заедно можеме да го направиме целиот свет подобро место за живеење.

3. Комуникација и слушање

Способноста да ги слушате другите во разговор ве прави пријатен соговорник. Секојпат кога слушате некоја личност, ќе и покажете дека ја почитувате и дека вашите зборови се важни за вас.

4. Смисла за хумор

Развиената смисла за хумор го оживува секој разговор, тој е симбол на интелигенција и комуникациски вештини. Бројни психолошки студии покажуваат дека луѓето со смисла за хумор се навистина привлечни.

5. Самодоверба

Самодовербата е клучот за привлечноста, бидејќи самоуверената личност верува во себе, но во исто време е свесна за сите свои постапки и не бега од одговорност. Таквите луѓе секогаш имаат јасна идеја за тоа што сакаат и тоа ги прави крајно привлечни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кејси Кадваладер, креативниот директор на Mugler, ја претстави колекцијата пролет-лето што е веќе достапна за купување на веб-страницата на модната куќа. Дизајнерот продолжи да...

Four Seasons

Замокот нуди прекрасен панорамски поглед на регионот, кој инаку е познат по своите добри вина. Каква среќна случајност! Castel del Monte или „ридски замок“...

Cotton Club

Синди Крафорд (55) по којзнае кој пат покажа како изгледа добар стил и како треба да се облекува жената во зрелите години. Многу дами,...

Fool Moon

Уметничко дело вредно половина милион долари било оштетено во Јужна Кореја, поради еден неверојатен инцидент… Според наводите, еден пар кој го посетил изложбениот простор...

Advertisement