Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

3 хороскопски знаци што се сметаат за најмирни бебиња

Секое бебе е приказна за себе, а секој родител ќе ви го потврди тоа: од оние што речиси не ги забележувате во просторот, до оние што плачат 24/7, од мирен и тивок ангел до вистински ѓавол. Дури и бебињата кои се близнаци и израснати на ист начин може да бидат сосема спротивни. Сепак, дали е можно да знаете со какво бебе ќе си имате работа според неговиот хороскопски знак? Прочитајте кои се 3-те хороскопски знаци што се најмирни бебиња.

Бик

Детството е без сомнение најубавиот период во животот на Бикот. Што друго можете да очекувате од некој што обожава удобност и навистина знае како да ужива во придобивките што му ги давате? Бикот е копнен знак со кој управува Венера, планетата на љубовта, врските и мирот. Иако Бикот знае да биде прилично упорен кога сака нешто, ако строго се држите до распоредот на кој е навикнат да се храни, да се гали и да спие, бебето Бик нема да ви прави некои поголеми проблеми.

Водолија

Водолијата е многу мудра и од моментот кога се одделува од вас со сечењето на папочната врвца, таа изгледа толку независно што понекогаш се прашувате за што служите вие. Водолијата е друштвен воздушен знак со кој управува Сатурн, планетата на тишината, дисциплината и зрелоста. Нема сомнение дека поголемиот дел од времето ќе се прашувате што има во таа мала глава кога ве гледа толку љубопитно и не кажува ни збор. Имајте на ум дека бебето Водолија го следи секој ваш чекор и иако не бара многу внимание, не сака да биде запоставено.

Риби

Многумина велат дека Рибите живеат во својот сопствен свет. Кога станува збор за бебињата Риби, тие би можеле да освојат Оскар за најмирни од сите. Бебињата Риби не ја гледаат поентата на плачењето. Тие се многу емотивни, бидејќи со нив владее Јупитер, планетата на оптимизмот и тие знаат дека мама секогаш ќе биде тука. Овие бебиња се во можност да се забавуваат со часови гледајќи си ги прстите. Овие бебиња никогаш нема да се разбудат врескајќи, но ќе го искористат времето по будењето пред нивната мајка да се појави со храна за да го набљудува светот околу себе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement