Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

3 хороскопски знаци на кои мажите не можат да одолеат…

Жената Шкорпија лесно ќе ве заведе со својата неверојатна енергија, додека смислата за хумор на жената Стрелец и слаткото срце прво ќе го вовлечат мажот во зоната на пријателство, а потоа ќе му влезат под кожа.

Лав

Полни со самодоверба и страст, жените под знакот Лав знаат што сакаат и како да го постигнат тоа и секогаш ќе останат во центарот на вниманието на спротивниот пол. Тие се шармантни и често ги инспирираат другите. Поради потребата од драма, оние кои го сочинуваат нејзиниот живот имаат тенденција да ја стават на пиедестал и таа навистина сака да биде таму.Силни, грациозни и често со атлетска градба го привлекуваат вниманието на оние околу нив. Сакаат да се разубавуваат, и уживаат во тоа. Може да им се припишат многу таленти.

Шкорпија

Знак кој зрачи со неверојатна енергија е страсната жена Шкорпија. Ако сака да ве заведе, лесно ќе успее во својот план, а мажите нема ни да забележат дека им го украла срцето.Никој не може да ја спречи во нејзината цел или да одолее на нејзиниот шарм. Овие дами често ги красат добри нозе, широки раменици, впечатливо лице, сензуални усни и продорни очи.Припадниците на овој знак обично имаат убава и густа коса. Овие жени не сакаат премногу да се разубавуваат, но нивниот исклучителен вкус е многу забележлив. Нивната убавина е секогаш натпросечна, а освен мажите ги обожаваат и децата. Среќен е мажот кој жената Шкорпија го сака искрено, пишува Атма.

24sata

Стрелец

Смислата за хумор на жената Стрелец и слаткото срце влијаат на мажите повеќе отколку што мислите. Прво, таа ќе заведе маж во зоната на пријателство, а потоа ќе му влезе под кожа. Мажите никогаш нема да ги заборават овие жени бидејќи тие имаат најголемо срце. Дамите под знакот Стрелец се најзгодни. Просечна висина, атлетска градба, овие убавици имаат природен талент да се истакнат.Често имаат убаво и донекаде издолжено лице, високо чело и изразени светли очи. Сакаат да се облекуваат спортски и едноставно, но кога ќе треба да се претстават во полн сјај, тоа ќе го направат на вистински начин и одмерено. Секогаш оригинални, лесно го крадат вниманието. Кога се забавуваат, лесно ќе ги забележите во толпата убавици, бидејќи нивната убавина и шарм доаѓаат до израз, особено кога се чувствуваат добро.

24sata

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement