Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

25 години по раскинувањето, поискрен од кога било: Емотивен разговор помеѓу Бред Пит и Гвинет Палтроу што МОРА да го прочитате…

Поминаа две и пол децении откако беа најпопуларниот пар на светот, во меѓувреме и двајцата имаа неуспешни врски и бракови, но почитта и љубовта што Бред Пит и Гвинет Палтроу си ги даваат еден на друг не избледе.

Пријателството по љубов често изгледа како невозможна мисија, но од примерот на Бред Пит и Гвинет Палтроу можеме да видиме дека тоа можеби не е секогаш случај.

Актерите, кои се разведоа пред 25 години, сега си интервјуираат, односно водат разговор полн со искрени прашања, кој потоа беше објавен на веб-страницата на Гвинет, Goop. Причината беше учеството на Бред во лансирањето на новиот бренд на облека од кашмир, God’s True Cashmere, но тие зборуваа за се освен за мода!

Бред Пит и Гвинет Патроу беа во блиска врска во 1990-тите, а згора на тоа, се верија!„Двојката се заљуби во 1994 година, на снимањето на „Se7en“, а се верија во 1996 година, по што се разведоа во 1997 година,не разговараа со другите на никаков начин освен со почит и љубов, а останаа пријатели – толку добри што и 25 години подоцна се слушаат и гледаат.

Очекувано, најинтересниот дел од интервјуто за медиумите беше оној кој се однесуваше на нивната врска.

Пит: Човек, некако се си доаѓа на свое место во животот, нели?
Палтроу: Да, дојде. Конечно го најдов Бред за кој требаше да се омажам. Ми требаа 20 години.
Пит: Прекрасно е што те имам за пријателка денес.
Палтроу: Да.
Пит: И јас те сакам многу…
Палтроу: И јас те сакам.

По раскинувањето во 1997 година, Бред имал неколку кратки врски, по што ја запознал актерката Џенифер Анистон во 1998. Парот се венчал на интимна церемонија во Малибу на 29 јули 2000 година, а овој брак траел до јануари 2005 година. Актерот, како што е познато, ја изневерувал Анистон со Анџелина Џоли со која се ожени во 2014 година, за да се разведе во 2016. Следеше голема правна битка за старателство и распределба на имотот, а Џоли го обвини актерот за семејно насилство и побара тој редовно се тестира за наркотици за да може да ги види нивните шест деца.

Што се однесува до Гвинет Палтроу, нејзиниот љубовен живот беше нешто помирен отколку во случајот на Бред: по кратката врска со Бен Афлек, таа го запозна британскиот пејач Крис Мартин, фронтмен на групата Колдплеј, со кого се омажи во декември 2003 година.

Имаа две деца, за да се разведат во 2016 година. Сепак, актерката и музичарот имаат одличен однос и се нарекуваат најдобри пријатели, а од 2018 година Гвинет е во брак со продуцентот Бред Фалчук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement