Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

14 Блоуџоб вистини, од женска перспектива

Не за џабе американците го нарекле работа без причина (blow JOB). Понекогаш се чувствуваме како да бараме бенифициран работен стаж – на пример, кога не сè  туширате или никако да завршите.

1. Ние жените сме многу свесни што ни паѓа на ум додека ја туркаме главата „суптилно“ во одредена насока. Вашето туркање не е најмалку дискретно и немојте да мислите дека не го забележуваме.

2. Првата мисла што минува низ главата, сакале или не, е прашањето кога последен пат сте се истуширале? Секој пенис има свој специфичен мирис, но тој е далеку од пријатен ако не сте свежо истуширани. Ако сакате блоуџоб, најмалку што можете да направите е да изгледате чисти и мирисни.

3. Следната мисла е поврзана со вашето одење во тоалет. Дали мочавте непосредно пред дејтот и дали го избришавте вашиот другар или само го истресовте? Има ли таму долу остатоци и дали тоа треба да не загрижува?

4. Додека ве задоволуваме орално, времето тече барем четири пати побавно од вообичаеното. Не знаеме зошто е тоа така, но она што ви се чини брзо како трепкање на окото, за нас тоа е цела вечност.

5. Апсолутно немаме идеја што треба да правиме со вашите тестиси … Дали сакате да се справуваме и со нив, да ги допираме, да ги бакнуваме, да ги лижеме (иако звучи малку одбивно)? Кажете ни затоа што навистина немаме идеја!

6. „Пушењето“ не може да се спореди со орално задоволување на нас жените. Не велиме дека не ви требаат одредени вештини, но ние мораме да се концентрираме на цицање на пенисот, голтање на вишок плунка и други сокови, кои ја заморува вилицата прекумерно, обрнувајќи внимание на рефлексот на повраќање и сето тоа треба да изгледа секси.

7. Целосно не полудува кога молчите како да сте поплавени. Пуштете барем малку глас и кажете ни дали правиме нешто како што треба. Ако навистина го сториме тоа одлично и понекогаш да не пофалите, може да ве изненадуваме почесто.

8. По првите 30 секунди доста се досадуваме. Не знаеме колку ви треба за да го достигнете врвот, но дефинитивно не е толку брзо и немаме идеја што да правиме понатаму.

9. Го презираме секој обид за ејакулација во устата или на лицето, ако претходно не сме ја разгледале оваа можност заедно. Не, не и НЕ!

10. Само затоа што ве задоволуваме усно, не значи дека треба да голтаме. На некои жени им се допаѓа, на некои не, и не секоја жена е секогаш расположена за голтање. Не ни треба ништо за што не бевме расположени во моментот!

11. Ние не сме особено воодушевени кога немате ниту едно влакно, но уште помалку сме воодушевени кога ќе ни стане јасно дека никогаш не сте се ни скратиле малку. Во овие случаи, бројот 6 треба да се додаде во концентрацијата за да не удавиме во вашите влакна!

12. Во моментот кога вилицата ќе се зацврсти, ние застануваме, без разлика колку сте блиску или далеку од оргазмот. Тоа е искрен напор, или како што би рекла Саманта Џонс: „They don’t call it a job for nothin“.

13. Ние ќе ви пружиме орално задоволство само кога сме расположени да го сториме тоа. Урбан мит е дека има жени кои сакаат да го прават тоа и оние што го мразат. Ако сме расположени и одвоиме момент, вие сте среќни. И, ако навистина не сме расположени, не присилувајте.

14. Само затоа што имаме менструација и немаме секс во планот, не значи дека веднаш ќе добиете блоуџоб. Можеби ако сме расположени, но нема секогаш по дифолт да биде така.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement