Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

10 славни парови со најголема разлика во години: Докажуваат дека во љубовта правилата не важат

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници.

Големата разлика во годините отсекогаш била контроверзна и провокативна тема, особено кога станува збор за познати парови. Злонамерните коментари и традиционалните верувања не успеваат да заобиколат ниту еден таков пар, дури и по толку време, менувајќи ги наративите и ширејќи ја свеста.

Сè што мислиме лошо за некој кој всушност не загрозува на кој било начин, е длабоко поврзано со незадоволство и несигурност во нас.

Затоа прочистете ги умот и душата и ширете љубов.

„Чудно е ако ја свртите ситуацијата и мажот е постар од жената – нема никаков проблем и на луѓето им се допаѓа. Сепак, луѓето не сфаќаат дека навистина не им е грижа“, додаде во една прилика Пријанка Чопра, која често добива негативни коментари во врска со брачниот партнер Ник Џонас кој е 10 години помлад од неа.

Во продолжение погледнете 10 познати парови меѓу кои има голема разлика во годините, а уште поголема – љубовта.

Пејачот на групата „Аеросмит“ Стивен Тајлер (72) и Ејми Престон (32) – 40 години разлика.

Том Каулиц, гитарист на бендот „Токио Хотел“ (32) и поранешен супермодел Хајди Клум (49) – 17 години разлика.

Актерката Кетрин Зета Џонс (51) и актерот Мајкл Даглас (77) – 25 години разлика.

Крис Џенер, познатата менаџерка на Кардашијан (66) и Кори Гембл (41) – 25 години разлика.

Актерката Прајанка Чопра (40) и пејачот Ник Џонас (30) – разлика од 10 години.

Актерскиот пар Блејк Лајвли (34) и Рајан Рејнолдс (45) – 11 години разлика.

Режисерот Вуди Ален (86) и Сун-Ји Превин (51) – 35 години разлика

Пејачката Мадона (64) и танчерот Ахламалик Вилијамс (27) – 36 години разлика.

Судијата на популарните емисии Сајмон Кауел (63) и Лорен Силверман (45) – 18 години разлика.

Актерот Винсент Касел (55) и моделот Тина Кунаки (25) – 30 години разлика.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement