Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

10 славни дами кои изгледаат одлично без тронка шминка

Познати жени од светот на музиката, филмот и манекенството се постојано под лупата на јавноста, а во работата секогаш носат силна шминка…

Тие, исто така, блескаат на филмски премиери, церемонии на доделување награди и други празнични настани. Но, во приватни моменти, предност даваат на удобноста и лежерноста.

Затоа, тие одат да вршат дневни активности без трошка шминка, односно со само малку крема за лице со заштитен фактор. Ова за нив, не претставува никаков проблем, бидејќи изгледаат одлично со и без помош на шминка.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии со 10 славни дами кои не се грижат за шминкањето во приватни моменти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Cotton Club

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во...

Advertisement