Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Џулија Робертс и Џорџ Клуни повторно заедно?

Кога слушнавме дека Џулија Робертс и Џорџ Клуни ќе играат заедно оваа година во романтичната комедија „Ticket to Heaven“, 2021. веќе наликува на подобра година…

Од „Ocean’s Eleven“ до „Money Monster“ – досега уживавме во секој филм со оваа неодолива двојка.

Новиот филм е во режија на Ол Паркер, познат по филмовите „Mamma Mia!“, „Here We Go Again’“, „Now Is Good“, поради што не се сомневаме во спектакуларни кадри, неочекувани заплети и топла романса.

Џулија Робертс и Џорџ Клуни ќе играат разведен пар кој се упатува кон Бали за да ја спречат нивната ќерка да се омажи, не правејќи истата грешка што тие ја направиле пред 25 години. Можеме однапред да претпоставиме дека хемијата меѓу нив ќе биде многу очигледна, како и дека знаењето што ќе ги промени нивните животи ќе дојде на патот.

Датумот на премиерата сè уште не е објавен, но веќе одбројуваме до враќање на вистинска романтична комедија на голема врата – онаа што предизвикува широка насмевка, пеперутки во стомакот и чувство на чисто уживање.

Со оглед на тоа што се шпекулира дека филмот на Universal Pictures нема да биде на streaming платформите, и се надеваме дека ќе дојде моментот, кога повторно ќе одиме редовно во кино салите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement