Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ЏУЛИЈА РОБЕРТС И ЏОРЏ КЛУНИ ПОВТОРНО ЗАЕДНО ВО РОМАНТИЧНА КОМЕДИЈА: Откриваме сè за “Билет за рајот”…

Џулија Робертс се враќа на големото платно со Џорџ Клуни во новиот романтичен филм ”Билет за рајот”.

За сите оние кои долго време посакуваат нова романтична комедија, конечно имаме добри вести! Џулија Робертс се враќа на големите екрани во жанрот кој ја прослави и тоа со Џорџ Клуни.

Поминаа повеќе од 20 години од „Омилени на Америка“ и „Невести избегани“, но се чини дека публиката конечно ќе го добие она по што копнееше во форма на нов филм „Билет за рајот“. Во него, Џорџ и Јулија играат разведен пар кој одлучува (привремено) да ги закопа секирите и да го спречи ненадејниот брак на нивната ќерка.

Филмот ги има сите класични точки што ги сакаме во романтичните комедии: прекрасна егзотична локација, хитови од деведесеттите, кавги кои создаваат романтична тензија и надеж дека сепак ќе имаме „среќен крај“. Звучи премногу добро за да биде вистина! И така мисли Јулија, која се пошегува на Канскиот филмски фестивал: „Веројатно ќе биде ужасно. Има премногу потенцијал, па најверојатно ќе имплодира“.

Филмот е во режија на Ол Паркер, познат по „Mamma Mia!“, „Here We Go Again“, „Now Is Good“, поради што не се сомневаме во спектакуларни кадри, неочекувани заплети и топла романса.

Погледнете го трејлерот во видеото:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement