Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Џенифер Лопез ќе продуцира женски проекти за Нетфликс

Џенифер Лопез и нејзината продукциска куќа Nuyorican Productions потпишале повеќегодишно партнерство со стриминг сервисот Netflix.

Како дел од соработката, Nuyorican Productions ќе режира и филмови и ТВ серии. Компанијата што Лопез ја води со Елејн Голдсмит-Томас се фокусира на проекти посветени на жени – актерки, писатели и филмски работници. Исто така, Бени Медина ќе биде продуцент на следниот проект.

„Возбудена сум што конечно го објавив моето ново партнерство со Netflix. Елејн, Бени и јас веруваме дека нема подобра соработка за нас од партнерството со ветувачка компанија за содржина која се обидува да ја предизвика конвенционалната мудрост и обезбедува производ на милиони луѓе ширум светот кои повеќе не гледаат на уметност и забава на ограничен начин.“ – забележа Џенифер.

Договорот вклучува најмалку два проекти во изградба. Во филмот „The Mother“ на Ники Каро, Џенифер Лопез глуми убиец која излегува од мрачното скривалиште за да ја научи својата ќерка како да преживее. Сега ѕвездата се подготвува за оваа улога, а производството на филмот ќе започне оваа есен. Премиерата е закажана за четвртиот квартал во 2022 година.

Вториот проект ќе биде „The Cipher,“, адаптација на романот на Изабел Оеда Малдонадо. Филмот ќе зборува за специјален агент на ФБИ кој се крие од убиецот.

Лопез штотуку заврши со снимањето „Shotgun Wedding“ со Џош Духамел и Лени Кравиц во Доминиканската Република. Премиерата на филмот е на 29 јуни 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement