Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Џенифер Лопез најавува нов албум „This Is Me… Now“…

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку нејзиниот нов албум.

Поминаа две децении и Џеј Ло сè уште му пее на својот сакан Бен Афлек, но да видиме како се одвивале работите.

Последниот албум го издаде во 2014 година,албум наречен „A.K.A.“ Осум години подоцна се враќа со албум кој долго го подготвуваше и како што беше најавено вчера, ќе излезе во наредните месеци од 2023 година.

20 години по нејзиниот албум „This Is Me… Then“, латино ѕвездата на својата публика ја носи „This Is Me… Now“, кој ќе биде името на нејзиниот нов албум и како што веќе знаеме, ќе биде посветен на нејзиниот ново/стар партнер Бен Афлек. Што и да пееше за него во нејзините песни во 2002 година, две децении подоцна, Џенифер Лопез сè уште му ги посветува своите хитови.

Во тизерот, Лопез ја користи својата стара албумска уметност за дигитално да се трансформира низ годините во денешен ден.

„This Is Me… Now“ е нејзиниот прв албум напишан и продуциран од самата таа, две децении по нејзиниот трет албум „This Is Me…Then“.

Треба да се напомене дека Џеј Ло имала голема најава,зборувала за тоа што можат да очекуваат нејзините обожаватели од нејзиниот последен потфат. „Овој албум е најискреното нешто што сум го направила, кулминација на тоа која сум како личност и како уметник“, рече таа. „Луѓето мислат дека знаат работи за тоа што ми се случило, но навистина немаат поим и многу пати грешат. Има дел од мене кој ја крие мојата страна од сите“, додаде Лопез.

Таа сама ги подготви обожавателите преку социјалните мрежи каде ги избриша сите нејзини објави на Инстаграм за да направи голема најава за нејзиниот нов албум. Новиот албум, според неа, ветува дека ќе го сними „емоционалното, духовното и психолошкото патување низ кое поминала во последните две децении“.

Песните што ќе бидат прикажани се инспирирани од животни искуства за кои Џеј Ло се надева дека ќе одекнат кај нејзината публика.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement