Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Џенифер Лопез го најави новиот сингл целосно гола и го „сруши“ интернетот

Џенифер Лопез ги потресе социјалните мрежи откако позираше гола за да го промовира својот нов сингл „In The Morning“.

И покрај тоа што има 51 година, „Jenny From The Block“ докажа дека или има стар грб или има фонтана на младоста во нејзиниот двор, бидејќи нејзиното неверојатно силно тело ги шокираше обожавателите.

За неверојатните кадри се задолжени фотографите Мерт Алас и Маркус Пиггот, а Џенифер позира гола, со минимална шминка, влажна коса и дијамантски прстен на раката.

Фотографијата е со наслов: „Изненадување!“ И од промоцијата на промотивниот клип вчера, објавата веќе е прегледана над 3,1 милиони пати. Во насловот, Џеј Ло откри дека новиот сингл ќе биде промовиран на 27-ми ноември.

Фотографијата на насловната страница е објавена 15 часа и веќе има добиено над 6,1 милиони лајкови и повеќе од 100 000 коментари!

Додека пејачката Рита Ора ја нарекла Лопез „легенда“, тренерот Меси Ариас изјави: „Посветеност и почит кон животот. Поминаа толку многу години, а сепак, сè уште се подобрувате секоја година. Тоа е инспиративно!

Фитнес инструкторката Трејси Андерсон искоментирала: „Ако ова не го уништи интернетот, ништо нема !!!!!

Лопез отсекогаш била искрен поборник на вежбање и здрав начин на живот. Во едно неодамнешно интервју, таа изјави: „Јас сум 100% убедена дека вежбањето е дел од она што ме прави толку среќна“. Таа додаде: „Танцувањето отсекогаш беше огромен дел од мојот живот и одвојувањето време да го раздвижам моето тело и да направам нешто што е толку добро за мене е клучот за мојата среќа. И навистина верувам дека кога се грижите за себе и работите на тоа да останете здрави, имате поголема можност да се грижите за оние што ги сакате. Значи, вежбањето е дефинитивно мојот приоритет“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секој хороскопски знак е единствен и привлечен на свој начин. Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат...

Cotton Club

Новата кампања нè воведува во нови луксузни силуети, како што се чантата Madeline и чевлите Sae 90… Најновата кампања на Jimmy Choo ја слави...

Wall Street

Тешко дека ќе останете рамнодушни кога ќе видите колку темелно најголемата социјална мрежа собира податоци и памети апсолутно секој чекор на корисникот… Овој факт...

Four Seasons

Уште од детството, слушаме приказни за минување под виножитото, што во многу различни култури носи многу значења и верувања. Ние (сè уште) не сме...

Advertisement