Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ќе успее ли Били Ајлиш да ги врати овие шишки кои не сме ги виделе од 2000-тите?

Популарната пејачка Били Ајлиш е исклучително успешна во поставувањето на новите трендови или враќањето на старите.Оваа година таа веќе започна со еден, фризурата со wolf cut, а од неодамна повторно си игра со она на што сме најчувствителни – шишките.Били ја повлече оваа идеја надвор од фиоката некаде во 2009 година.’ – дали страничните шишки ќе станат нов тренд?

Тешко ми е да помислам на некоја друга личност која успеала да ја фасцинира целата Z генерација и Millennials како што тоа го прави младата Били Ајлиш од нејзината 17-та година. Хит пејачка на врвот на сите топ листи? Проверено. Трендсетерка на TikTok? Надминато. И да не заборавиме на нејзината способност да влијае на другите да се облекуваат како што сакаат и да не се усогласуваат со никакви стилски „правила“.Да Били отфрла сè што се смета за женствено во непишаниот правилник и ја превртува идејата и концептот за убавина – нешто што уште помалку можат да направат. Били Ајлиш не ги поместува границите, таа измислува нови патишта. Или им оди на оние кои никој друг не би ги поминал, но благодарение на младата пејачка, голема е веројатноста дека ќе поминат.

Зборуваме за нејзиниот последен потфат -странични шишки, хит фризура каква што не сме виделе од 2009 година.Така, малку контекст: уште во февруари оваа година, Били ги врати своите кратки црни шишки и оттогаш покажа колку сестрана може да биде фризурата за врамување на лицето. Не само што носеше шишки со централна разделба…

Таа не врати во 2009 година со тоа што ги стилизираше на страна, и тоа на кадрава коса. Прашањето е – дали Били е доволно влијателна за да го врати овој Y2K тренд?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement