Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Љубовни Освојувања – Неделен хороскоп за секој ден од седмицата

Неделен хороскоп од 5 до 12 април 2021 година!

Меркур им се придружува на другите планети во Овен на 4 април и ќе остане во овој знак до 19 април 2021 година. Така, заедно со Сонцето и Венера, тој се буди од својот зимски сон и конечно е подготвен за конкретна акција.

Тој е многу енергичен во Овенот во говорот и пишувањето. Понекогаш може да се однесува премногу директно и остро, но и нервозно, иако често тоа воопшто не е неговата намера. Зборува и пишува паметно, бидејќи сака веднаш да извади сè од него. Формата не му е важна и нема време за тривијални работи. За него е важно што побрзо да го каже она што го мисли, дури и без претходно размислување.

Му недостасува трпеливост, па прво кажува нешто, а потоа само размислува за тоа. Понекогаш дури ни тоа, затоа што она што го рече, го рече. За него тоа е веќе завршена работа и тој не се враќа во минатото, а најверојатно веќе го заборавил она што го рекол.

Затоа ретко ќе го фатите Меркур во Овен како раскажува минати настани, бидејќи секогаш е свртен кон иднината. Колку што понекогаш можам да го перцепирам како агресивен човек со непристојно однесување, всушност тој често нема ни лоши намери, едноставно не може да ја држи устата затворена во одреден момент, особено кога е испровоциран.

Во периодот од 7 до 10 април, Меркур ќе направи спој со Кирон, затоа во овој период внимавајте на брзо возење, нервозни возачи, сообраќајни несреќи. Сега ќе се зборува многу поинтензивно за незадоволството.

Луѓето гласно ќе ги исфрлат своите фрустрации. Но, исто така е идеално време да разговараме за тоа што не мачи и да се обидеме да го решиме проблемот и да ги поправиме работите за да можеме да продолжиме понатаму.

Во тој период, Месечината ќе биде во знакот на Риби, а Марс ќе направи плоштад со Нептун, па можно е да имаме ситуации во кои ќе се чувствуваме беспомошни. Но, тоа е само со кратко траење, но и можност да видиме каде треба да работиме на нашите слабости, бидејќи на крајот на краиштата, тоа е Овен.

Но, веќе во сабота, 10 април, Месечината исто така влегува во знакот на Овен и му се придружува на Сонцето и носи здив од новости и нови можности.

Во недела, на 11 април, се спојува со Сонцето, така што имаме млада Месечина полна со енергија на Овен, што дава силен ветер зад грб. Додека квадратот со Плутон му дава само уште една поголема тврдоглавост, каде сакате нешто по секоја цена, сега и веднаш, навистина не ве интересираат никакви пречки, бидејќи ќе сторите апсолутно се што е потребно за да го добиете она што го сакате.

Во овој период, Венера исто така ќе направи точен квадрат на Плутон, па затоа ви е можност да освоите некого со вашата упорност или ќе бидете освоени. Но, постои и можност за борба, бидејќи Овенот не толерира контрола и окови, па наместо да влегуваат во нови врски, некои би можеле да се ослободат од старите. Секогаш постои слободна волја, а кој дел од медалот ќе го земете зависи од вас

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кити Спенсер важи за наследничка на Дијана кога станува збор за убавината, бидејќи неодоливо личи на својата тетка, а исто така кога е вкусот...

Four Seasons

Се сеќавате на сцените од американски филмови? Бескраен пат и пространство, а пред вас на хоризонтот само овие масивни планини со огнени бои. Нека...

Fool Moon

Луѓето честопати ја мешаат депресијата со тага, недостаток на надеж и слични состојби. Научете да ги препознавате главните симптоми на оваа ментална состојба. Научете...

Green Tea

Не е добро сè што гледаме на Инстаграм, колку и да е тоа во тренд, но излгеда дека матча (мачата) билката е тука за...

Advertisement