Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Љубовен хороскоп: Како да знаете дали ви се допаѓа неговиот хороскопски знак

Хороскоп – Како да знаете дали ви се допаѓа неговиот хороскопски знак…

  • Како се однесуваат хороскопските знаци во љубовните врски?
  • Како да дознаете дали му се допаѓате?
  • Како да сознаете пред тие да се осмелат да ви го признаат тоа?

ОВЕН

Секогаш искрени и спонтани, така што нема шанси да не забележите дека нешто им се случува. Тие не играат игри, сè е секогаш отворено со нив. Нема да чекате долго за да дознаете дали тој ве сака или вие сте само пријатели. Тие ќе ви ја изјават својата љубов многу брзо и одеднаш, често дури и кога не е време и место, кога воопшто не очекувате и може да ги разочара доколку не вратите во истиот момент.

БИК

Тие треба да потврдат дали сте вистинската личност, дали заслужувате да ви дадат срце и душа, бидејќи тоа не е за секого. Ќе бидат наклонети кон љубов со галење, бакнување, кажување интимни детали од неговиот живот. Можеби не ви ја изразува својата љубов директно, но ќе ви даде чоколадо во форма на срце или букет цвеќе со картичка на која пишува „Те сакам“.

БЛИЗНАЦИ

Никогаш не сте јасни со нив затоа што се љубезни кон секого, наоѓаат време за секого, ретко одбиваат и ретко велат не. Сепак, саканата личност е пред сите нив. Често ќе ве поканат да одите заедно на прошетки и излегувања. Ќе ви испраќа пораки и ќе ви се јавува секој ден, неколку пати, и ќе зборува долго и брзо. Ќе добиете бројни срца во сандачето, а кога е сигурен дека љубовта е вратена, нема да можете да живеете од секојдневните изјави на љубов.

РАК

Малку внимателно и чувствително, нема да ви се предадат баш така. Тие треба да бидат сигурни дека чувствата се меѓусебни за да се ослободат. Тие ќе сакаат да знаат што е можно повеќе за вас, вашето семејство и детството. Кога ќе ве поканат во нивната куќа на вечера што самите ја подготвиле, со романтично светло од свеќи и миризливи домашни колачи за десерт, ќе знаете дека тоа е тоа.

ЛАВ

Секој треба да знае кога ќе се заљуби. Вие прво, но и општеството, родителите, бабите и дедовците, соседите, колегите. Лавот ќе ве однесе насекаде со себе и ќе ви претстави со гордост. Љубовта ќе се покаже со зборови и дела, но и со многу подароци, излети, каде секогаш цврсто ја држат раката на саканата личност пред сите.

ДЕВИЦА

Малку несмасни и воздржани Девици со дела ќе ви ја покажат својата љубов. Тие ќе ви понудат помош, да ве поврзат, да купат нешто на патот, да ја платат сметката, за да не се мачите. И тогаш, кога ќе дојде време, преку спуштени трепки, розови образи, тој тивко ќе ви каже дека ве сака и ќе ви ја подаде раката.

ВАГА

Покрај нив, ќе се чувствувате посебно и секој момент ќе биде исполнет со романтични детали. Подготвена вечера и бања ќе ве чекаат, по напорниот ден, собата ќе мириса на ванила. Во општеството, тие само ќе ве гледаат, како другите да не постојат, и ќе се насмевнат. За љубовта ќе ви се изјаснат само кога вие први ќе го направите тоа.

СКОРПИЈА

За нив, довербата е најважната точка во љубовта, и додека не почувствуваат дека нема да ги изневерите, нема опуштање. Ќе ве стави на проба и проверки на дневна основа, што може да ве иритира. Откако ќе сфатите дека ги сакате и немате намера да ги повредите, тие ќе ви попуштат и тогаш ќе ја почувствувате целата страст и љубов, но сепак не очекувајте да ви го кажат тоа.

СТРЕЛЕЦ

Секогаш срдечен, насмеан, подготвен за акција во општеството. Ви се чини дека сте посебна личност во нивниот живот, а сепак тој им дава комплименти и насмевки на сите. Не грижи се, отворено ќе ти каже дека те сака. Без двоумење и извртување, тоа исто така ќе го прифатите затоа што знаете дека сте најпосебната личност од сите околу него.

ЈАРЕЦ

На почетокот, воздржани, дистанцирани, практикувани, внимателни и срдечни, па се прашувате дали овој излет е деловна активност или љубов. Првиот потег е да чуствувате удобност, не премногу ладно и топло, но, ќе реагира на секоја ваша забелешка. Сигурен знак дека сте вистинската личност е кога Јарецот ќе започне да ви кажува за своите животни планови во кои исто така сте вклучени.

ВОДОЛИЈА

Независни и неостварливи, тие не сакаат рутина и просечност дури и во љубовта. Ви се чини дека сакате да излегувате со пријател од детството, сè ќе биде толку опуштено. Кога ќе се вљубат, тие ќе сторат сè што никој друг не направил за да ве импресионираат. Од нив можете да очекувате најнеобични изненадувања како што се патувања во последен момент, кога ве чекаат после работа, со спакуван куфер и билет.

РИБА

Ќе имате впечаток дека не сте јасни со нив и дека не можете јасно да ги прочитате сигналите што ги добивате, а тоа е затоа што тие се малку недоверливи, а сепак, тие не можат да се воздржат од покажување наклоност. Ќе станете сигурни во нивната љубов во моментот кога ќе речат дека сакаат да го поминат животот со вас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Столбот на животот или столбот Качи е природен варовнички монолит кој се наоѓа во истоименото село на западниот дел од Грузија, кое е распространето...

Green Tea

Објавен е списокот #BestDiet2021. Медитеранската диета е најдобра во светот според US News & World Report, кој објавува список на најдобри диети на почетокот...

Cotton Club

YSL Beauty одлучи да го прослави крајот на една од најчудните години во последните децении, со најава за нови производи за шминка. Новата година...

Fool Moon

Бидејќи пандемијата сè уште трае, а бројот на случаи во соседна Италија се зголемува, Џорџо Армани одлучи да го задржи своето приватно шоу „Armani...

Advertisement