Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Љубовен хороскоп за октомври: Девиците ќе станат магнет за спротивниот пол, Јарецот ќе се вљуби, а кој ќе ја прекине врската?

Кого го чека нов познаник, кого тајна врска и кој би можел да размисли за „прекинување“ на врската во октомври во која не е среќен?

Овен

Почетокот на месецот може да изгледа како никогаш да нема да го добиете она што го сакате. Овенот ќе сфати овој месец кога треба да го „избркаат“ од животот за да се најде повторно и мора да има храброст и волја да го стори тоа.

Новата месечина во средината на октомври ќе даде нова енергија кога станува збор за љубовта! По 16 октомври, идеално време е да зацврстите нова врска или да запознаете некој нов, ако сте слободни.

Бик

Почетокот и крајот на октомври ќе бидат како два сосема различни света за Бикот. Од втори октомври е можна нова врска, но за оние кои се веќе зафатени, 19 октомври е пресвртница кога врската ќе се подигне на повисоко ниво! Бикови, внимавајте на 31 октомври, бидејќи ќе имате емотивна турбуленција што може да се претвори во расправија или раскин.

Близнаци

Октомври им носи хармонија на Близнаците по неколку бурни недели. Мирот, задоволството и среќата ќе бидат клучните теми овој месец! Ако има големи одлуки што треба да ги донесете, знајте дека 19 октомври е денот кога треба да одлучите за тоа. Ако веќе сте во врска, планетите ќе бидат „уредени“, па можно е овој месец да одлучите дека е време да го проширите семејството.

Рак

Почетокот на месецот за рак ќе биде многу зафатен, најмногу заради работа, а можно е да биде и понервозен и да не е расположен за убов. Ракови, преиспитајте ги своите цели и знајте дека не мора сè да биде драматично како што ви се чини. Средината на октомври е време за важен разговор со вашиот партнер, кога ќе донесете одлука што ќе има добро влијание и на двајцата. Ако сте слободни, имате доверба овој месец, ѕвездите велат дека е можно да се сретнете со некого, затоа не одбивајте покани за „дејт“.

Лав

Октомври ќе биде невообичаен месец за Лавовите, бидејќи во спротивно тие имаат премногу самодоверба! Овој месец носи одредени сомнежи и преиспитувања, но не грижете се, Лавови, тоа е само привремено. Средината на месецот ќе биде моментот кога Лавот ќе реши да раскине и да каже некому дека негува чувства!

Девица

Одличен месец за љубовен живот на Девица! Ќе бидете попозитивни и посилни од кога било. Ќе бидете неодоливи за другите, кои ќе ги забележат сигналите што ги испраќате. Октомври е вашиот месец за страст, секс и авантура! Ако веќе сте во врска, сега е време да направите план за иднината со вашиот партнер, бидејќи сите ѕвезди се на ваша страна.

Вага

Можно е да има тензии во врската во текот на октомври, а некои Ваги кои долго време размислуваа за раскинување, ќе се одлучат на тој чекор во октомври. Добрата вест е дека на 16 октомври започнува „ново поглавје“, во кое ќе знаете што треба да направите понатаму во врската. Ќе бидете фокусирани и ќе знаете дали е време да заминете, или да заглавите и да решите нешто што ве мачи долго време заедно со вашиот партнер. Вагата која копнее по факултативна, па дури и тајна врска, ќе доживее пријатно изненадување во средината на месецот.

Шкорпија

Социјалниот живот на Шкорпија ќе блесне во октомври, и ќе биде извор на нови романтични „контакти“. Ќе запознаете некој интересен, а пријателите ќе бидат тука за да ве пофалат и поддржат! Околу 13 октомври, ќе имате мал „напад“ на сомнеж, но не грижете се и не се сомневајте во себе, знаете што правите и каква цел сакате да постигнете кога станува збор за loveубовта. Самиот крај на месецот е моментот кога треба да бидете претпазливи, бидејќи емоциите ќе ве обземат и можно е да реагирате набрзина поради нив.

Стрелец

Почетокот на месецот нема да биде добар за Стрелецот, бидејќи ќе се појават на површина проблемите во врската што тој ги има подолго време. Стрелци, не се вознемирувајте, ако сте во врска што не функционира, подобро е да ја оставите отколку да останете во неа. „Сингл“ Стрелците ќе размислат за враќање на својата стара љубов во октомври, некој со кого можеби не биле во контакт многу долго и тој повторно се појави. Октомври можеби не е најдобриот месец за вас кога станува збор за љубовта, но знајте дека бизнисот и финансиите никогаш нема да бидат подобри!

Јарец

Овој месец, Јарците ќе се занимаваат со работи надвор од приватниот живот, што ќе им нанесе голем товар. Поддршката на партнерот ќе биде поважна од кога било, и знајте дека можеби е тешко, но ќе помине! Ако треба да донесете важни одлуки, не правете го тоа пред 27-ми октомври. По неколку недели справување со итност, и можеби малку занемарување, самиот крај на октомври е време да уживате во љубовта. Немојте да се изненадите ако во последните денови од октомври одеднаш сфатите дека сте заљубени и немате време да го забележите тоа!

Водолија

Ќе бидете фокусирани на работата и финансиите, но не го занемарувајте љубовниот живот! Самиот почеток на октомври ќе донесе одлична можност што не треба да ја пропуштате, а после тоа посветете се на љубовта. Ова е особено важно за Водолиите кои се во врска, бидејќи крајот на октомври ќе биде бурен кога станува збор за љубовната хармонија.

Риба

Фантастичен месец за љубов! Веќе на 2 октомври, сè ќе цвета во вашата врска, а вашиот партнер и вие ќе се чувствувате како да сте само запознале и уживате во „пеперутките“ во стомакот. Трета недела од октомври е моментот кога вашиот партнер ќе ви помогне да постигнете нешто за што сонувавте долго време, што дополнително ќе ја зајакне вашата врска. Риби кои не се во врска истата недела може да очекуваат интересно ново познанство. Риби, искористете ги сите можности што ги нуди октомври!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Првата зима и последниот месец од годината може да бидат ладни, но тоа не значи дека треба да се откажеме од модата. Најдовме феноменални...

Wall Street

Лондонското студио за дизајн, кое претстави неколку концепти на авионски седишта во ерата на вирусот корона, овојпат нè воодушевува со својата нова идеја. Всушност,...

Cotton Club

Скоро осум милиони тони пластика завршуваат во нашите океани секоја година и сочинуваат 80% од морскиот отпад што се заканува на површините на нашите...

Green Tea

Бидејќи повеќето жени ја запоставуваат грижата за кожата за време на нивната младост, тие се борат во текот на 40-тите и 50-тите години да...

Advertisement