Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Јули ќе биде одличен месец за овие 3 хороскопски знаци!

Сè уште сме на почетокот на јули, што значи дека има доволно време да се искористи овој месец. Топол асфалт буди подеднакво жешка атмосфера, а овие хороскопски знаци особено ќе го почувствуваат на својата кожа. За Ракот, Скорпијата и Рибите, ова ќе биде месец на будење, возбуда и многу убави емоции што ќе им донесат многу потребни промени во нивните животи.

Рак – Се чувствувате самоуверено, моќно и полно со енергија!
Јули е вашиот месец или – дојдоа вашите пет минути! Без претерување, овие денови треба да живеете со полни бели дробови затоа што го заслужувате тоа. Ова не е изненадувачко предвидување бидејќи во моментов сме во сезоната на Ракот, што им доаѓа како здив на свеж воздух и многу потребно будење од хибернација. Ова е вистинскиот момент да се сетите кои сте, што сте постигнале и да започнете да ги остварувате своите соништа со оваа нова самодоверба. Можно е во текот на јули да ви се случат многу прекрасни работи што ќе ве убедат дека животот е навистина убав. Препуштете се и уживајте!

Скорпија – Ги надминувате своите граници и истражувате нови можности!
Ако сте паднале во монотонија и повеќе не сте задоволни од работите на кои порано се радувавте, сега е вистинското време да излезете од вашата зона на удобност, да се препуштите на некои спонтани идеи и да откриете целосно нови и возбудливи привлечности во животот. Отворете се кон нови авантури, нови приказни и можности и што е најважно, слушајте се себе си и вашите потреби. Само ќе пронајдете инспирација во себе за тоа каде и што да правите понатаму, а тоа е дефинитивно нешто што не сте го правеле досега, што е мистериозно и интересно и што ви треба по долга досада.

Риби – Подготвени сте за љубов!
Ова е месец кога сè одеднаш ќе стане толку прекрасно и магично! Ќе бидете толку добро расположени што ќе бидете подготвени на сè само да се забавувате и да се забавувате како да нема утре. Препуштете се на креативноста, препуштете се на љубовта и другите убави чувства, дозволете си да бидете толку опиени од животот што сите се прашуваат што ви се случило. Ви претстои навистина убав период и многу позитивни настани, затоа не грижете се за ништо, туку фокусирајте се на негувањето на вашето добро чувство внатре.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement